Slovenská triatlonová únia - Slovak triathlon union
OH 2016: Prehľad ...
logo_2016rio_oh_-_9010. 08. 2016


Zaujímavý pohľad je na menovité štartové listiny v Riu. 

Medzi mužmi dvaja pretekári budú štartovať už na svojej štvrtej olympiáde. Bronzový medailista z Atén Švajčiar Sven Riederer s bilanciou 3. - 23. - 8. a Japonec Hirokatsu Tayama s bilanciou 13. - 48. - 20.
S tromi účasťami sa v Riu predstavia traja pretekári - najväčší favorit pretekov Alistair Brownlee (12. - 1.), Rus Alexander Briuchankov (24. - 7.) a ďalší Rus Dmitrij Poliansky (22. - 21.). Richard Varga patrí medzi 15 pretekárov, ktorí majú jednu skúsenosť so štartom na OH z Londýna. Olympijskú premiéru v Riu zažije 35
V Riu budú na štarte dvaja medailisti - zlatý Alistair a bronzový Jonathan Brownlee. Obaja bratia budú patriť k top favoritom. V ich prospech hovorí aj mimoriadne náročná trať. Alistair Brownlee sa môže stať prvým triatlonistom, ktorý obháji zlatú medailu. Doteraz sa to nikomu nepodarilo, aj keď Kanaďan Simon Whitfield bol veľmi blízko k zisku dvoch zlatých. Vo svojej zbierke má zlato (2000) a striebro (2008).  
Zaujímavosťou je štart dvoch bratských dvojíc - britskej Alistair a Jonathan Brownlee a ruskej Dmitrij a Igor Poliansky. 
Prehľad štartov pretekárov štartujúcich v Riu podľa štartových čísel: MUŽI

Medzi ženami bude v Riu na štarte jedna pretekárka, ktorá už má vo svojej štatistike tri účasti. A je to obhjajkyňa prvenstva z Londýna - Švajčiarka Nicola Spirig.  Jej výsledková bilancia je - 19. - 16. - 1. Až deväť pretekárok si v Riu pripíše tretí štart a až 23 pretekárok sa postaví na štart olympijského triatlonu po druhýkrát. Oproti mužom, iba 22 pretekárok zažije v Riu olympijskú premiéru. 
Prehľad štartov pretekárok štartujúcich v Riu podľa štartových čísel: ŽENY

ITU uverejnila zaujímavú štatistiku, na základe ktorej, by sme víťaza/zku mali očakávať so štartovým číslom 30-39. Z 8 doteraz udelených zlatých medailí totiž až 5 pretekárov získalo zlatú medailu práve s týmto št. číslom: Emma Snowsill (34), Brigitte McMahon (35), Kate Allen (39), Jan Frodeno (32) a Alistair Brownlee (30).
 
huub-logo
logo-maind

logo-kiwami
vinari_sered

 

logo-victory

 
logo-itulogo-etulogo-sovlogo-ksz  
narodne_m logo-minedu-sk_180       Rok 2017 - 245.509 Eur  
 logo_stu_25_vyrocie