Ostatný pohľad do histórie M-SR v triatlone. V sobotu bude jubilejné 30-te M-SR organizovať žilinský klub - KPŠ NEREUS. Bude to už siedmy šampionát, ktorý bude KPŠ NEREUS organizovať. Zároveň je to aj rekordný počet.

30 šampionátov organizovalo 12 organizátorov. 5 organizátorov jedinýkrát a sedem viac ako
Čítať celý článok...

M-SR v triatlone - kluby
t45_plavaniejazero_2054_1024_-_kopia16. 08. 2017

Pred sobotňajšími majstrovstvami Slovenska v triatlone uverejňujeme ďalšiu štatistiku. Medailová štatistika klubov z pohľadu úspešnosti v zisku medailí za uplynulých 29 ročníkov.
Medzi mužmi je najúspešnejším klubom TRIKLUB FTVŠ Bratislava (klub pred 5 rokmi výrazne utlmil svoju činnosť), medzi ženami ŠK ATÓM Levice.

M-SR v triatlone
titul130_dzalajDanova_2013_155009. 08. 2017

Karol Džalaj

10 dní pred triatlonovými M-SR uverejníme ďalšiu štatistiku 29 ročnej histórie M-SR.
V rokoch 1994 až 2000 boli v rámci triatlonových M-SR popri individuálnych súťažiach vyhlasované aj klubové súťaže. Za každý klub bodovali traja najlepší členovia (pokiaľ na štarte bolo viac štartujúcich za

Žilina 2017 - 30-te M-SR
titul130_simkolipttrn04. 08. 2017

Pavel Šimko

Vrchol slovenskej sezóny sa uskutoční už o dva týždne. M-SR v triatlone sa už po siedmykrát uskutočnia v Žiline. Vodné dielo Žilina privíta najlepších slovenských triatlonistov (s výnimkou Richarda Vargu) v rámci jubilejného tridsiateho slovenského šampionátu!

P. Kuril - 1. Slovák s titulom
kuril.tit.45-_kopia28. 02. 2017

Patrik Kuril

Najúspešnejším zimným triatlonistom Slovenska aj z pohľadu reprezentácie, aj z pohľadu počtu získaných medailí z M-SR je Patrik Kuril. Pre mladých triatlonistov pravdepodobne úplne neznámy športovec.
Patrik Kuril patril medzi

Triatlonista roka - história
kuriackovavarga2016.45_DSC5179_-_kopia07. 12. 2016

Ôsmym prvenstvom v ankete Triatlonista roka sa Richard Varga priblížil k historicky najúspešnejšej pretekárke Márie Kuriačkovej. Na pódiové umiestnenie sa Richard Varga dostal po prvýkrát v roku 2009 a od toho roku suverénne dominuje. Vytvoril rekordný zápis,

Triatlonista roka 2016
anketa2016_45_1743_1024_-_kopia06. 12. 2016

24. ročník ankety "Triatlonista roka" rekordným zápisom - 8. krát v rade - ovládol očakávane Richard Varga. Na všetkých lístkoch bol uvedený na 1. mieste. Rišo výrazne zlepšil naše najlepšie umiestnenie na OH. Obsadil 11. miesto, navyše celú verejnosť ohúril bojovnosťou. V závere roka bol poctený titulom najlepší

Triatlonistka roka 2016
anketa2016.4.5_1758_1024_-_kopia06. 12. 2016

Tretíkrát v rade v ankete o najlepšiu športovkyňu Slovenskej triatlonovej únie zvíťazila Košičanka Romana Gajdošová. Ocenenie získala vďaka výraznému zlepšeniu našich najlepších výsledkov na ME a MS v olympijskom triatlone v kategórii U23. Pri svojich dvoch štartoch na slovenských

Hawaii - ironman MS
holub45_0045_1024_-_kopia09. 10. 2016

Michal Holub

Siedme nemecké prvenstvo zaznamenal tento rok na Havaji Jan Frodeno (svoje druhé). Dosiahol čas 08:06:30, čo je druhý najrýchlejší čas histórie a za najlepším časom Austrálčana Craiga Alexandra zaostal iba o 02:34min. Po prvýkrát sa na stupne víťazov postavilo čisto nemecké trio pretekárov -