NESS CITY TRIATHLON 2019 - newsletter č. 3

logo nesscity.6 kopiaBudúcu sobotu sa v Košiciach uskutoční 4. ročník populárneho NESS CITY TRIATHLON KOŠICE 2019. Uverejňujeme Newsletter č. 3:

 

 

Newsletter * NESS CITY TRIATHLON 2019
 
 
 Slovenská triatlonová špička a po druhýkrát aj štafeta hendikepovaných športovcov. 
 
Triatlonové leto na Slovensku už po štvrtýkrát otvorí NESS CITY TRIATHLON v Košiciach. Formát triatlonového šprintu (750 m plávanie, 20 km cyklistika, 5 km beh) si vyskúšajú hobbíci, elitní pretekári i štafetové tímy. 70 detí si môže tento krásny šport vyskúšať na detskom triatlone, ktorý preverí ich výdrž na 40 m v bazéne, 1 km na bicykli a 500 m šprinte do cieľa.

Elitní pretekárištartujú v Košiciach na základe nominácií organizátora, ich počet bude minimálne 16 a vďakasamostatnému štartusi ich zápolenie bude môcť vychutnať nie len divácka verejnosť, ale i veľká časť pretekárov Ness City Triathlon.

Prvenstvo príde obhájiť vlaňajší víťaz, reprezentant MaďarskaAndrás Királya o "bedňu" určite zabojuje aj český olympionikJan Čelůstka, ktorý vyhral v Košiciach v roku 2016.

Ženská súťaž bude tento rok mimoriadne zaujímavá. Na štart sa postaví aj domáca pretekárka, ktorá už doma jedno zlato z Ness City Triathlon-u má, aktuálna slovenská jednotka -Romana Gajdošová. Vlaňajšie víťazstvo bude obhajovaťNora Jenčušová, premiéru bude mať maďarská olympioničkaMargit Vaneka trať šprint triatlonu v Košiciach okúsi aj naša reprezentantka v dlhom triatloneAlena Stevens.

Od prvého ročníka Ness City Triathlonu je ambíciou organizátorov otvárať triatlonový šport širokej verejnosti, mládeži a deťom. Už vlani sa podaril skutočne unikátny zámer - postaviť na štartštafetu zloženú výlučne z hendikepovaných športovcov. Tento rok sa dočkáme reprízy.

Štafetu hendikepovaných športovcov v bazéne odštartujeVanda Kračunová, ktorá aj napriek Downovmu syndrómu športuje a reprezentuje Slovensko na najvyššej úrovni. Je dvojnásobnou olympijskou víťazkou z marca tohto roku zo Špeciálnych olympijských hier na 100 a 200 metrov prsia.

Po Vande sa na bicykel posadíSamuel Dečo, ktorý v živote bojuje s poruchou autistického spektra s asbergerovým syndrómom, no a cieľovú bránu tejto štafety prebehne zrakovo postihnutý bežecStanislav Sokol, ktorý počas MMM v Košiciach beháva polmaratóny, zúčastňuje sa rôznych behov doma i v zahraničí a raz zabehol dokonca aj maratón v New Yorku.

Neváhajte, zaregistrujte sa a vychutnajte si unikátny športový trojboj v historickom a zelenom centre Košíc.
Tešíme sa na vás!
Detailné informácie, program, trate aj online registráciu nájdete na:
 
 
 
 
Progress Promotion Košice
Vrátna 498/6
040 01  Košice
Slovak Republic
T:+421 55 6228282
T:+421 55 6228479
Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.
www.progress.sk
 
facebook
 
Copyright © 2019 Progress Promotion Košice. Všetky práva vyhradené.
Neželáte si už odoberať novinky a informácie z podujatia NESS CITY TRIATHLON?
Odhlásiť sa môžete tu.

 

 

 

.jj


logo etu

logo sov         logo ksz

narodne m

logo-minedu-sk_180 Rok 2019: 284 657 Eur

 

logo scp