Nová stránka & Slovenské poháre 2017

 V sobotu 16. septembra 2017 sme vďaka firme CBsoft zmenili našu pôvodnú stránku. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

NOVÁ STRÁNKA STÚ

Je možné že niektorým pravidelným návštevníkom bude trvať určitý čas zvyknúť si na ňu. Našou snahou bolo náš web predovšetkým obnoviť v zmysle aktuálnych možností internetových prehliadačov ako aj potrieb a pohodlia všetkých užívateľov. Súčasne sme chceli stránku zatraktívniť a sprehľadniť. Stará stránka slúžila príliš dlho a nezodpovedala potrebám STÚ, ako aj aktuálnym internetovým možnostiam. Jednou z najdôležitejších zmien novej stránky je skutočnosť, že je responzívna, to znamená, bude sa s ňou dať bez problémov pracovať aj prostredníctvom mobilov či tabletov. 

Novinkou je uvedenie Slovenských pohárov prehľadne priamo na titulnej stránke. Vpravo je okienko "Nadchádzajúce podujatia", ktoré po skompletovaní domáceho kalendára 2018 bude toto okienko aktualizované a jednotlivé podujatia budú aktívne - s možnosťou priameho prekliku na propozície a  aj priameho prekliku na prihlásenie sa. 

Významnou zmenou bude aj pridávanie článkov. Doteraz všetky články vytvorené, ale aj sprostredkované, či stiahnuté, uverejňoval na stránke jediný človek (prezident STÚ). Z toho dôvodu autorstvo článkov bolo iba pri stiahnutých alebo sprostredkovaných (SOV, SITA, SME, ŠPORT...), pri všetkých ostatných nebolo nič, rovnako ako pri drvivej väčšine fotiek (autor automaticky jj). Od zavedenia novej stránky sa tento fakt mení. Články označené značkou "jj" budú od Jozefa Juráška, články označené značkou "pd" budú od Petra Dobiaša. Zároveň sa budú objavovať aj články so značkou "se" čo bude znamenať sekretariát STÚ. Prebraté a stiahnuté články (informácie) budú označené podľa zdroja informácie. 

SLOVENSKÝ POHÁR 2017

Výsledky Slovenských pohárov boli robené priebežne od začiatku sezóny, ale keďže sa pri importovaní výsledkov vyskytovalo priveľa problémov, boli zverejnené až v priebehu sezóny. Problém bol v komunikácii medzi štyrmi subjektami – VOST-TPK - SunBell - Maind a CbSoft. Dva či trikrát pri importe výsledkov došlo dokonca aj k zmene klubových príslušností u mnohých pretekárov. Ďalšie problémy -  prihlasovanie pretekárov prostredníctvom viacerých subjektov (ešte stále máme duplicitu minimálne u jedného pretekára v triatlone - juniori) vytváralo duplicitu pretekárov v systéme SlPo. To všetko sa muselo manuálne odstraňovať, čo aj vzhľadom na zaneprázdnenosť pracovníkov jednotlivých firiem a ich následných dovoleniek, sa preklopenie našej stránky posunulo z apríla až do začiatku septembra.  Aktuálne stránka vrátane Slovenských pohárov funguje, odstraňujeme už len kozmetické chyby. Súčasne ďakujem niektorým členom STÚ (Jánoš, Bátovský, Trakovický, Králik), ktorí upozornili na konkrétne chyby, či nezrovnalosti. Je možné, že ešte nejakú chybu nájdete (o ktorej nevieme), neváhajte a okamžite píšte – Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript..

Aktuálne poradie v jednotlivých pohároch berte ako predbežné Definitívne poradia zverejníme spolu s poradím klubových súťaží koncom budúceho týždňa.

V mene VV STÚ mi dovoľte sa ospravedlniť za problémy s priebežným stavom Slovenských pohárov 2017 a súčasne poďakovať sa za trpezlivosť. 

Ako bolo oznámené na našej stránke, Galavečer STÚ – slávnostné vyhlasovanie tohoročných pohárov bude opäť (už tretíkrát v rade) v Leviciach 4. novembra 2017.

(jj)

t22 startzilina 35fb

logo etu

logo sov logo ksz

narodne m

logo-minedu-sk_180 Rok 2018: 187 775 Eur

logo scp