• Home

Kubek na 6. mieste v Targu Mures

kubek45_2017_kros.targumures_1280_-_kopia31. 07. 2017
 

Tomáš Kubek (foto jj)

Záverečným štartom v rumunskom Targu Mures vyvrcholili ME v kros triatlone. Na štarte mužskej elitnej kategórie sme mali dvojnásobné zastúpenie. Tomáš Kubek vyplával na 4. mieste. Počas trojkilometrového nájazdu na okruhy (4) sa dostal na čelo päťčlennej skupinky (Kubek, Andrejev, Daubord, Kubíček,Serrieres), ktorá sledovala Taliana Marcella Ugazia. Počas prvého 5 km dlhého okruhu sa pätica neúspešne snažila dostihnúť vedúceho pretekára.  V polovičke cyklistickej časti už Taliana sledoval osamotene Kubek s menším náskokom pred terojicou pretekárov, na ktorých už výrazne strácal Andrejev. Medzitým z pretewkov odstúpil Tomáš Jurkovič. V druhej polovičke cyklistiky Kubek začal pociťovať štart na kros duatlone. Pred záverečným behom do depa ešte s väčším náskokom dojazdil Talian Ugazio. Za ním dojazdila trojica Serrieres, Kubíček a Daubord. S 12 sekundovou stratou za nimi prišiel do depa náš pretekár, s cca 45 stratou na Kubeka prišiel Andrejev.
V záverečnom behu sa naplno prejavil piatkový štart na duatlonovom šampionáte. Presadili sa pretekári, ktorí v piatok neštartovali a neboli unavení. 
Suverénne zvíťazil Talian marcell Ugazio, ktorý získal oba záverečné mužské tituly - elitný aj v U23! Striebro získal Arthur Serrieres a bronz Čech Jan Kubíček. Majster Európy v kros duatlone Francúz Daubord z pretekov odstúpil zo 4. miesta asi dva km pred cieľom. Tomáš Kubek nestačil na Pavla Andrejeva (strieborný v duatlone), ani na Mattia de Pauliho, do cieľa ale dobehol na vynikajúcom 6. mieste (po 5. mieste z roku 2014 jeho najlepšie umiestnenie). 

 


logo etu

logo sov logo ksz

narodne m

logo-minedu-sk_180 Rok 2018: 187 775 Eur

logo scp