Anketa Športovec roka SR 2018 - kompletné výsledky

logo sita17Anketa Športovec roka SR 2018 - kompletné výsledky

BRATISLAVA 21. decembra (SITA) - Kompletné výsledky ankety Klubu športových redaktorov Slovenského syndikátu novinárov (KŠR SSN) Športovec roka SR 2018 (čísla za menom a športovým odvetvím znamenajú postupne celkový počet bodov, v zátvorke celkový počet umiestnení na 1., 2. a 3. mieste na jednotlivých lístkoch a napokon údaj, na koľkých lístkoch sa objavilo meno jednotlivca/dvojice alebo kolektívu - hlasovalo dovedna 103 novinárov, dôveru dostalo 39 jednotlivcov/dvojíc a 15 kolektívov):

JEDNOTLIVCI
1. Anastasia Kuzminová, biatlon 1020 (94-8-1) 103x na hlasovacom lístku
2. Peter Sagan, cestná cyklistika 827 (6-49-29) 101x
3. Zuzana Rehák Štefečeková, športová streľba 670 (1-31-14) 99x
4. Petra Vlhová, zjazdové lyžovanie 605 (0-2-23) 95x
5. Matej Tóth, atletika 603 (1-9-23) 95x
6. Erik Varga, športová streľba 298 (0-1-5) 61x
7. Alexander Slafkovský, vodný slalom 222 (0-0-1) 57x
8. Paulína Fialková, biatlon 220 (0-1-1) 55x
9. Marek Hamšík, futbal 210 (0-1-1) 53x
10. Henrieta Farkašová (s navádzačkou Nátaliou Šubrtovou) zjazdové lyžovanie zrakovo znevýhodnených 168 (0-1-3) 47x
********************************************************************************************************************************************
11. Ján Volko, atletika 161 (0-0-0) 50x
12. Danka Barteková, športová streľba 121 (0-0-0) 38x
13. Milan Škriniar, futbal 88 (0-0-1) 20x
14. Martin Kližan, tenis 69 (0-0-0) 23x
15. Zdeno Chára, ľadový hokej 63 (0-0-0) 22x
16. Dominika Cibulková, tenis 62 (0-0-0) 25x
17. Jozef Metelka, cyklistika telesne znevýhodnených 37 (1-0-0) 11x
18. Veronika Vadovičová, športová streľba telesne znevýhodnených 30 (0-0-0) 8x
19. Richard Tury, skejtbording 23 (0-0-0) 12x
20. Tomáš Tatar, ľadový hokej 22 (0-0-0 ) 7x
21. Richard Varga, triatlon 19 (0-0-0) 7x
22. Barbora Mokošová, športová gymnastika 17 (0-0-0) 6x
23. Miroslav Haraus (s navádzačom Marošom Hudíkom) zjazdové lyžovanie zrakovo znevýhodnených 13 (0-0-0) 2x
24. Michal Martikán, vodný slalom 12 (0-0-0) 2x
Magdaléna Rybáriková, tenis 12 (0-0-0) 2x
26. Jakub Krako (s navádzačom Branislavom Brozmanom) zjazdové lyžovanie zrakovo znevýhodnených 11 (0-0-1) 3x
27. Martin Dúbravka, futbal 9 (0-0-0) 4x
Peter Gelle, Adam Botek, rýchlostná kanoistika 9 (0-0-0) 2x
29. Lucia Debnárová, pretláčanie rukou 8 (0-0-0) 3x
30. Matej Beňuš, vodný slalom 7 (0-0-0) 2x
31. Samuel Baláž, Tibor Linka, rýchlostná kanoistika 6 (0-0-0) 2x
Hubert Andrzej Olejnik, športová streľba 6 (0-0-0) 3x
Andrej Csemez, box 6 (0-0-0) 3x
34. Marián Jung, vodný motorizmus 4 (0-0-0) 2x
35. Miroslava Kopúňová, karate 3 (0-0-0) 1x
36. Daniela Demjén Pešková, športová streľba 1 (0-0-0) 1x
Ján Kriška, ultramaratón 1 (0-0-0) 1x
Radoslav Malenovský, športová streľba telesne znevýhodnených 1 (0-0-0) 1x
Csaba Zalka, rýchlostná kanoistika 1 (0-0-0) 1x

KOLEKTÍVY
1. Biatlonová štafeta žien SR (Anastasia Kuzminová, Ivona Fialková, Paulína Fialková, Terézia Poliaková) 149 (27-23-22) 72x
2. Tímový mix v trape (Zuzana Rehák Štefečeková a Erik Varga) 132 (24-19-22) 65x
3. Hliadka mužov 3x C1 vo vodnom slalome (Michal Martikán, Alexander Slafkovský, Matej Beňuš, Marko Mirgorodský) 118 (18-23-18) 59x
4. Mužstvo futbalistov FC Spartak Trnava 95 (19-15-8) 42x
5. Štvorkajak SR na MS 90 (14-18-12) 44x
6. Hádzanári Tatrana Prešov 6 (1-0-3) 4x
7. Atletická štafeta žien na 4x400 m 5 (0-1-3) 4x
Štvorkajak SR do 23 rokov 5 (0-1-3) 4x
9. Basketbalistky Good Angels Košice 4 (0-1-2) 3x
Kolkári ŠK Železiarne Podbrezová 4 (0-0-4) 4x
11. Družstvo strelkýň v skeete 3 (0-0-3) 3x
12. Štvorkajak SR na ME 2 (0-1-0) 1x
Družstvo paralympionikov v bocci 2 (0-0-2) 2x
Mužstvo florbalistov SR 2 (0-1-0) 1x
15. Mužstvo nohejbalistov SR 1 (0-0-1) 1x

ŠPORTOVÁ LEGENDA
Športová legenda 2018 najlepší slovenský basketbalista 20. storočia a trojnásobný medailista z majstrovstiev Európy Stanislav Kropilák. Štafetu v tomto oceňovaní (KŠR vyberá Športovú legendu od roku 2010) prevzal po týchto osobnostiach: boxer Ján Zachara, po ňom hokejista Jozef Golonka, futbalista Jozef Adamec, hádzanár Anton Frolo, atlétka Eva Šuranová-Kucmanová, krasokorčuliar Karol Divín, športová gymnastka Marianna Némethová-Krajčírová a vlani chodec Jozef Pribilinec.

(SITA, fr;ds;tl),123


logo etu

logo sov         logo ksz

narodne m

logo-minedu-sk_180 Rok 2019: 284 657 Eur

 

logo scp