• Home
  • SITA
  • Richard Varga pre zranenie nedokončil dobre rozbehnuté preteky

Hrivnák Klocová a R. Varga sa v Šamoríne...

logo sita2017Hrivnák Klocová a R. Varga sa v Šamoríne vrátia k svojim športovým začiatkom
Bývalá výborná strednotratiarka Lucia

Hrivnák Klocová ešte možno nedala behom definitívne zbohom:

"Rozlúčila som sa s atletikou na dráhe. Aj tu platí, nikdy nehovor nikdy, a nie je vylúčené, že sa v budúcnosti objavím na nejakých cezpoľných behoch"

ŠAMORÍN 14. novembra (SITA) - Bývalá slovenská reprezentantka v atletike Lucia Hrivnák Klocová sa predstaví na 24. majstrovstvách Európy v krose v Šamoríne. Nie však v pozícii aktívnej súťažiacej, ale v úlohe ambasádorky podujatia. "Pre mňa je česť, že môžem byť ambasádorkou šampionátu, na ktorom už nemôžem štartovať. Je mi to ľúto, lebo som neplánovala takýto koniec. Bolo by úžasné sa rozlúčiť ako členka miešanej štafety na ME v krose. Dôvod, pre ktorý nepobežím, je však rovnako pekný, ako keby som sa mohla zúčastniť v reprezentačnom drese," uviedla na utorkovej tlačovej besede Martinčanka, ktorá v septembri oficiálne oznámila ukončenie aktívnej činnosti. "Rozlúčila som sa s atletikou na dráhe. Aj tu platí, nikdy nehovor nikdy, a nie je vylúčené, že sa v budúcnosti objavím na nejakých cezpoľných behoch. Začínala som s krosmi, teraz by som sa vrátila k úvodu mojej bežeckej kariéry."

Hrivnák Klocová očakáva prírastok do rodiny. Okrem toho sa venuje mládeži a vychováva svojich nasledovníkov. "Teší ma, že sa nezabúda ani na najmenších, ktorí budú mať možnosť zúčastniť sa v detskom behu pre verejnosť a predtým vidieť v akcii svoje vzory," poznamenala piata v behu na 1500 m z OH 2012 v Londýne, ktorá sa aj v tehotenstve prebehne: "Občas áno, ale už je toho menej ako viac."

V pozícii ambasádora šamorínskeho podujatia bude pôsobiť aj Richard Varga. Najlepší slovenský triatlonista sa však pokúsi na ME 2017 v krose aj kvalifikovať. Momentálne je v treťom týždni prípravy a počas nadchádzajúceho víkendu sa predstaví na majstrovstvách Slovenska, ktoré budú tiež v Šamoríne. "Vynasnažím sa získať miestenku na kontinentálny šampionát. Uvedomujem si však, že to bude nesmierne náročné, keďže aj domáca konkurencia na vytrvaleckých tratiach je kvalitnejšia. Očakávam, že to bude taktický boj. Sám som zvedavý, ako zvládnem všetky tie prekážky. Dúfam, že vodná priekopa bude čo najväčšia a bude mať aspoň kilometer," povedal dobre naladený R. Varga, ktorý je známy svojimi plaveckými kvalitami. Jeho hlavnými konkurentmi v boji o miestenku na ME sú Peter Ďurec, Radovan Tomeček a Jaroslav Szabo. Jozef Urban už má ako víťaz úvodných kvalifikačných pretekov v Cabaji-Čápore istú účasť.

V prípade, že sa Varga nedostane do nominácie SR, úspešný olympionik v triatlone sa plánuje zúčastniť na behu pre verejnosť. "Určite nezostanem sedieť doma. Prídem povzbudiť svojich krajanov a potom si aj zabehám. Uvidím, aká bude konkurencia, ale ja som veľmi súťaživý typ a nenechám sa len tak ľahko zdolať. Dúfam, že do šamorínskeho komplexu príde čo najviac ľudí. Môže byť aj horšie počasie, vtedy je kros zaujímavejší," s úsmevom na tvári naznačil po otázke agentúry SITA najvyššie ambície R. Varga, pre ktorého kros je najobľúbenejšou atletickou disciplínou. "Aj vďaka školským krosom som sa dostal v triatlone tam, kde momentálne som."

(SITA, lb;lr),123

 

 

 

 


logo etu

logo sov logo ksz

narodne m

logo-minedu-sk_180 Rok 2018: 187 775 Eur

logo scp