• Home
  • SITA
  • Vo štvrtok sa začne mužská časť ME, o čo najlepší výsledok sa bude usilovať Michňák. Zatiaľ je bez batožiny a so zranením

Vo štvrtok sa začne mužská časť ME, o čo najlepší výsledok sa bude usilovať Michňák. Zatiaľ je bez batožiny a so zranením

logo sita17Vo štvrtok sa začne mužská časť ME, o čo najlepší výsledok sa bude usilovať Michňák. Zatiaľ je bez batožiny a so zranenímGLASGOW 8. augusta (SITA) - Vo štvrtok sa začne mužská časť majstrovstiev Európy 2018 v športovej gymnastike v škótskom Glasgowe. Slovensko bude zastupovať Slavomír Michňák. Člen Slávie UK Bratislava je pred kontinentálnym šampionátom so svojimi výkonmi spokojný. "Do Glasgowa a na majstrovstvá Európy idem v celkom dobrej forme. Sezónu máme už celkom dlho, veď už pred dvomi mesiacmi sme mali nejaké Svetové poháre. Zistil som, že aj ten šesťboj mi celkom ide. Niektoré dni sú na tréningoch horšie, niektoré lepšie, no zakaždým viem tie zostavy zacvičiť, aj celkom pekne a elegantne. Som spokojný," uviedol Michňák pre agentúru SITA.

Michňák sa vyjadril aj k svojim cieľom na ME v Glasgowe. "Hlavne zacvičiť nejaký ten šesťboj. Najmä preto, že budúci rok bude kvalifikácia na olympijské hry, musím si to začať trénovať aj na "veľkých pretekoch". Bol by som veľmi rád, keby sa mi podarilo finále na koni, pretože pred rokom aj pred tromi rokmi som bol nejaký desiaty-jedenásty a do finále ide najlepších osem. Už by som sa tam rád nejakým spôsobom prebojoval, dúfam, že sa mi to podarí už na týchto majstrovstvách Európy," povedal Michňák.

Člen Slávie UK Bratislava priznal, že na ME vynechá pre zranenie jednu disciplínu. "Nepôjdem bradlá. Prsty na rukách mám úplne rozbité, veľmi zle sa mi pri tom visí a drží a tiež ma to dosť bolí. Moja priorita je kôň a pri tom tie prsty potrebujem. Povedal som si, že možno bude lepšie sústrediť sa na náradia, ktoré sú pre mňa dôležité," dodal Michňák.

V škótskom Glasgowe sa v tomto termíne konajú okrem ME v športovej gymnastike kontinentálne majstrovstvá premiérovo vo viacerých športových odvetviach (plavecké športy, cyklistika, golf, veslovanie a triatlon). "Je super nápad, že to takto spojili, môžme sa ísť pozrieť jeden na druhého. Aj keď nám gymnastom to trošku skomplikovalo situáciu, predtým sa majstrovstvá Európy konali v apríli-máji, teraz sme sa museli pripravovať až do leta. Nemáme čas na trénovanie niečoho nového, ten rok sa nám strašne natiahol. Na jednej strane je to fajn, ale až tak sa mi to nepáči," dodal. ME v gymnastike sa uskutočnia v hale The SSE Hydro, kde sa už pred tromi rokmi konali majstrovstvá sveta, na ktorých sa zúčastnil aj Michňák. "Túto halu poznám. Bola tam super atmosféra, náradia boli veľmi dobré, diváci tiež."

Michňák dorazil do dejiska kontinentálneho šampionátu v pondelok. Jeho batožina však nepriletela s ním. Trápia ho i zdravotné problémy. "Asi ju poslali niekam inam. Doteraz ju nemám. Našťastie som na to bol pripravený a v príručnej batožine som mal veci na preteky, takže mám v čom trénovať. Absolvoval som pódiový tréning. Prostné som zvládol fajn, som stále rozbitý z cesty, tak som to nepreháňal. Nie som spokojný s výkonom na mojom obľúbenom koňovi. Cítim sa dobre, ale nejako ma pobolieva rameno. Cítim to práve na koni. Počas zostavy som mal viacero pádov, kruhy som radšej ani nešiel. Bradlá som si v podstate takisto iba obzrel. Preskok bol v pohode. Na hrazde som si zľahka zacvičil, dôležité sú preteky a nie tréning, preto som to zbytočne nesilil, ale myslím si, že som to zvládol fajn. Verím, že na pretekoch to všetko vyjde ako má," uzavrel slovenský reprezentant pre agentúru SITA.

(SITA, sp;mpe),123


logo etu

logo sov         logo ksz

narodne m

logo-minedu-sk_180 Rok 2019: 264 768 Eur

 

logo scp