WTS 6. kolo muži

mola45_5211_1024_-_kopia30. 07. 2017

Mario Mola

V 6. kole seriálových MS presvedčivo zvíťazil Španiel Mario Mola
Richard Varga na plávaní nasadil vysoké tempo. Na čele v úvode cyklistickej časti sa vytvorila 10 členná skupina, z ktorej vysokému tempu nestačil Rus Dmitrij Poliansky. Napriek snahe vedúca deviatka (J. Brownlee, Varga, Royle...) nestačila odolať a na konci druhého kola bola dostihnutá hlavným balíkom (Gómez, Mola, Murray...). Na čele sa vytvorila 31 členná skupina. Záverečný 5 km dlhý beh sa bežal v troch okruhoch. Rýchlo sa na čele vytvorilo kvarteto favoritov - Brownlee, Gómez, Mola a Murray. V závere druhého kola sa k nim doslova prirútil Austrálčan Jacob Birtswhistle a bežal do cieľovej rovinky! Kuriózna situácia, aká sa na takýchto podujatiach nestáva. Austrálčan sa dostal späť do okruhu a s cca 20m náskokom vbiehal do záverečného okruhu. Mola ho však rýchlo dostihol. Podobne aj Murray, s ktorým však dokázal udržať tempo a nakoniec uhájil druhú priečku.
Mário Mola dosiahol svoje 11 prvenstvo celkove a čtvrté toho roku v pretekoch WTS a počtom prvenstiev sa dotiahol na Jonathana Brownleeho. Pre Jacoba Birtswhistleho je to tretie pódium a na treťom mieste dobehnuvší Richard Murray dosiahol 13-ste pódiové umiestnenie.
Richard Varga bol aktívny aj na cyklistickej trati, v druhom depe však zaváhal a vybiehal až na 31. pozícii. Do cieľa dobehol na 19. mieste.