• Default
  • Title
  • Date
  • Random

MaindNyNa biela 78CBsoft 2017 78Sport logo Nike 78sita 78


The Championship Samorin - štartovka

logo_samorin2017_-_45._kopia02. 06. 2017
Už zajtra sa v Šamoríne uskutočnia neoficiálne MS v strednom triatlone pod hlavičkou Challenge Family - The Championship Samorin 2017. Štartová listina obsahuje 875 mien. Bude to najväčšie triatlonové podujatie v histórii slovenského triatlonu. 
Ako sme už informovali, v poolympijskej sezóne si stredné objemy vyskúša aj Richard Varga. Popri špecialistoch na štarte bude aj najväčšia hviezda svetového triatlonu - dvojnásobný olympijský víťaz Alistair Brownlee, ktorý by sa mal v rokoch 2017 a 2018 viac venovať dlhším objemom ako olympijskému triatlonu. Ťahákom bude aj Juhoafričan Richard Murray, ktorý je víťazom dvoch pretekov WTS a celkove na stupňoch víťazov stál 11krát. 
Zaujímavou postavou medzi ženami je Američanka Katie Zaferes, ktorá 9krát stála na stupňoch víťazov v rámci pretekov WTS, pričom v jednom aj zvíťazila.
Štartová listina neobsahuje minuloročných víťazov - Holanďana Everta Sheltingu, resp. Dánku Helle Frederiksen. Naopak ťahákom bude bývalý vanikajúci triatlonista, účastník troch olympijských hier Čech Filip Ospalý (už 41 ročný, vlani 4.). Na štarte bude aj minuloročný majster EU z poľskej Poznane v dlhom triatlone pod hlavičkou ETU - Challenge Slovinec Daniel Sketako.

Či sa popri špecialistoch na dlhé objemy presadia aj triatlonisti z "olympijského prostredia" uvidíme zajtra.

Štart pretekov je o 09:00h.

ŠTARTOVÁ LISTINA


logo etu

logo sov logo ksz

narodne m

logo-minedu-sk_180 Rok 2017 - 245.509 Eur