Banner 6 12 2017 width1200x115


ME 2017 budú v ...

logo_sita13027. 05. 2016ME 2017 budú v Bratislave, rozhodol VV ETU

LISABON 26. mája (SITA) - Slovensko bude v roku 2017 organizátorom majstrovstiev Európy v akvatlone. Rozhodol o tom výkonný výbor Európskej triatlonovej únie (VV ETU) vo štvrtok v portugalskom Lisabone. Práve Lisabon bude počas nadchádzajúceho víkendu dejiskom majstrovstiev Európy v triatlone.


 

Slovenský zástupca Michal Varga sa zúčastnil priamo na zasadnutí VV ETU, kde predložil víziu rozvoja akvatlonu na Slovensku. Nezabudol pripomenúť skutočnosť, že jeho brat Richard Varga je štvornásobný majster sveta v tomto športe, ktorý je kombináciou plávania a behu. Dejisko a termín šampionátu na Slovensku zatiaľ nie sú známe, ale Michal Varga má v tomto smere víziu.

"Veľmi chceme, aby to bolo v Petržalke, lebo mestská časť Petržalka nám vyšla tento rok maximálne v ústrety a je to aj v ich záujme, aby sa majstrovstvá Európy uskutočnili na Draždiaku. Malo by to byť v prvej polovici júna. Po ME v akvatlone u nás by mal v ďalšom júnovom týždni nasledovať európsky šampionát v triatlone v Kitzbüheli a potom šampionát v dlhom triatlone v Düsseldorfe," informoval z Lisabonu Michal Varga.

M. Varga je v Portugalsku vedúcim slovenskej výpravy na ME v triatlone, ktorú tvoria Richard Varga (elite muži), Matúš Verbovský (juniori) a Romana Gajdošová (elite ženy). Majstrovské preteky vo všetkých individuálnych kategóriách sú na programe v sobotu 28. mája.

(SITA, ds),123


logo etu

logo sov logo ksz

narodne m

logo-minedu-sk_180 Rok 2018: 187 775 Eur

logo scp