• Default
  • Title
  • Date
  • Random

MaindNyNa biela 78CBsoft 2017 78Sport logo Nike 78sita 78


MS v strednom triatlone...

logo_sita13002. 06. 2017 

MS v strednom triatlone sú výzva aj pre Alistaira Brownleeho či Richarda Vargu
V x-bionic® sphere v Šamoríne budú v sobotu majstrovstvá sveta v strednom triatlone

 

ŠAMORÍN 2. júna (SITA) - Dlhodobá slovenská triatlonová jednotka Richard Varga vstupuje na nepreskúmané územie. V

sobotu v Šamoríne-Čilistove Varga absolvuje premiéru v strednom triatlone v rámci svetového šampionátu The Championship 2017. Poriadne objemy 1,9 km plávanie - 90 km cyklistika - 21,1 km beh sú stále iba polovičnými v porovnaní s dlhým triatlonom, tzv. ironmanom. Čerstvý majster Európy v akvatlone Varga s nimivšak dosiaľ nemá súťažnú skúsenosť, keďže preferuje olympijské vzdialenosti (1,5 km + 40 km + 10 km).

 


"Preteky v strednom triatlone sú pre mňa veľkou výzvou. Nemám skúsenosť so špeciálnym bicyklom pre časovku, lebo doteraz som jazdil na normálnom cestnom. Trate okolo Šamorína poznám. Na štart pôjdem s ambíciou pobiť sa o čo najlepšie miesto," priblížil svoje plány dvojnásobný slovenský olympionik Richard Varga.


V sobotu na neoficiálnom svetovom šampionáte pod hlavičkou Challenge Family - The Championship Samorin 2017 bude mať zdatných konkurentov. Štartová listina vo všetkých kategóriach obsahuje 875 mien zo 60 krajín, v súťaži mužov lákajú najmä dvojnásobný olympijský víťaz Brit Alistair Brownlee, či Juhoafričan Richard Murray, štvrtý muž z ostatných OH v Riu de Janeiro a víťaz marcových pretekov v rámci nového formátu Super League Triathlon v austrálskom Hamilton Islande. "Som naozaj nadšený z tohto podujatia a veľmi sa na ne teším. Vzhľadom na úchvatné miesto si viem predstaviť, že v Šamoríne nás čakajú vzrušujúce preteky,“ povedal Alistair Brownlee podľa tlačovej správy organizátorov. Richard Murray poznamenal: "Je skvelé byť v novej krajine. Rezort x-bionic® sphere je obrovský a všetky športoviská a ich vybavenie majú najvyššiu úroveň. Je to môj prvý stredný triatlon, preto je to pre mňa vzrušujúce a teším sa na preteky, ale aj na čas ktorý tu strávim po pretekoch."


Zaujímavou postavou medzi ženami je Američanka Katie Zaferesová, ktorá deväťkrát stála na stupňoch víťazov v rámci pretekov WTS, pričom v jednom aj zvíťazila. Informuje o tom portál triathlon.sk. Jednou z favoritiek je aj Kanaďanka Heather Wurteleová, strieborná aj bronzová medailistka z MS v dlhom triatlone. “Také zázemie, aké mám v x-bionic® sphere na tréning, som na jednom mieste nikde predtým nenašla. Verím, že môj výsledok 3. júna bude tomu zodpovedať a už sa neviem dočkať. Prišla som vyhrať," uviedla 37-ročná Kanaďanka na tlačovej besede pred pretekmi.


Preteky sa začínajú plávaním v Dunaji o 9.00 h, pokračujú cyklistikou a bežeckou súťažou priamo v športovom areáli x-bionic® sphere. Ako prví začnú súťažiť muži profesionáli a postupne sa pridajú ostatné kategórie. Približne o 12.30 h dobehne do cieľa majster sveta.

(SITA, ds),201706020235


logo etu

logo sov logo ksz

narodne m

logo-minedu-sk_180 Rok 2017 - 245.509 Eur