Banner 6 12 2017 width1200x115


The Championship aj najbližšie...

logo_sita13031. 07. 2017 

The Championship aj najbližšie tri roky v Šamoríne
Trojročnú licenciu získal x-bionic® sphere po úspešnom aprofesionálnom zorganizovaní premiérového The Championship 2017, čiže MS v strednom triatlon

 

ŠAMORÍN 31. júla (SITA) - Slovenský športový rezort x-bionic® sphere v Šamoríne bude

počas nasledujúcich troch rokov hostiť majstrovské triatlonové podujatie The Championship. Trojročnú licenciu získal x-bionic® sphere po úspešnom a profesionálnom zorganizovaní premiérového The Championship 2017, čiže svetového šampionátu v strednom triatlone.

 

"Tohtoročné preteky The Championship nastavili latku tak vysoko, že najlepšou účasťou profesionálnych športovcov v histórii stredného triatlonu utvorili nový štandard v tejto disciplíne. Výsledkom bol ohromujúci finiš v mužskej ako aj v ženskej kategórii. The Championship 2017 považovali športovci a diváci za obrovský úspech práve vďaka výbornému zázemiu, ktoré areál x-bionic® sphere poskytol. Preto sme považovali za vhodné, aby sa toto podujatie aj naďalej konalo v x-bionic® sphere," skonštatoval výkonný riaditeľ Challenge Family Zibi Szlufcik v tlačovej správe organizátorov zo Šamorína.

Najbližší The Championship sa uskutoční 2. a 3. júna 2018. Aj v tomto ročníku bude platiť nové 20 m hákové pravidlo na cyklistickej trati, ktoré prvý raz zaviedli práve v x-bionic® sphere. "Snažíme sa načúvať požiadavkám pretekárov a uznali sme, že zachovanie férovej súťaže je neodmysliteľnou súčasťou Challenge Family a novým posolstvom The Championship,“ dodal Szlufcik.

Profesionálni triatlonisti sa budú v strednom triatlone pretekať 3. júna 2018, o deň skôr sú naplánované sprievodné podujatia pre verejnosť, priateľov a rodiny, ktoré pricestujú so športovcami.

(SITA, ds;lr),123

 


logo etu

logo sov logo ksz

narodne m

logo-minedu-sk_180 Rok 2018: 187 775 Eur

logo scp