Banner 6 12 2017 width1200x115


Varga chce v Montreale...

logo_sita13005. 08. 2017 

Varga chce v Montreale odstrániť chybičky z Edmontonu

 

MONTREAL 4. augusta (SITA) - Svetová séria v triatlone (WTS) pokračuje v rýchlom tempe už túto nedeľu pretekmi v Montreale a bude pri tom aj Slovák Richard Varga. Pred necelým týždňom dvojnásobný olympionik Varga v absolútnej svetovej konkurencii

na podujatí WTS v Edmontone skončil devätnásty, teraz sa chce posunúť vyššie. V 53-člennej konkurencii bude mať 28-ročný Slovák štartovné číslo 17. V aktuálnom poradí WTS patrí R. Vargovi 20. priečka, na čele je trojica Španielov v poradí Mario Mola, Fernando Alarza a Javier Gómez.

 

"Po pretekoch v Edmontone pracujem na odstránení viacerých malých chybičiek a doladení formy. To preto, aby som sa v nedeľu posunul bližšie k lepšiemu umiestneniu," uviedol Richard Varga z Kanady prostredníctvom svojho brata a manažéra Michala Vargu.

V Montreale sa preteky WTS konajú po prvý raz, pred rokom bolo toto frankofónne kanadské mesto hostiteľom generálky na OH v Riu de Janeiro, ale "iba" v rámci Svetového pohára. Podujatie v Montreale bude siedmym z deväťdielneho seriálu WTS, prestížny šampionát dokončia v Európe pretekmi v Štokholme a Rotterdame. Na štarte nedeľňajších pretekov mužov o 19.36 h SELČ nebudú chýbať stálice súčasného svetového triatlonu Brit Jonathan Brownlee, Juhoafričan Richard Murray či už spomenuté trio Španielov Mola, Alarza, Gómez. Ženy budú mať svoje preteky o deň skôr bez slovenskej účasti.

"Trať v Montreale je veľmi jednoduchá, to sa týka cyklistiky aj behu. Ojedinelá je plavecká časť, kde po štarte bude prvá bójka po 427 metroch. Plávanie je situované v prístavnom doku. Teplota vody bola dnes 22,6°C, z čoho vyplýva vysoká pravdepodobnosť plávania bez neoprénov . Hranica povolenia neoprénu je 20,9°C," informoval Michal Varga.

(SITA, ds;lr),123


logo etu

logo sov logo ksz

narodne m

logo-minedu-sk_180 Rok 2018: 187 775 Eur

logo scp