ME v šprint triatlone - VARGA MAJSTROM EURÓPY - výsledky

logo 6tartu2018 kopiaTartu, EST - Slovensko má prvý titul majstra Európy - Majstrami Európy sa na šprint objemoch stali náš Richard Varga, resp. Britka Sophie Coldwell.

Richard Varga počas prvej polovice cyklistickej trate jazdil pred hlavným balíkom spolu s Maďarom Dévayom a Luxemburčanom Payetom. Na konci tretieho kola boli dostihnutý, ale vzápätí na začiatku záverečného kola v stúpaní nastúpil Španiel Sanchez, ku ktorému sa pripojil Rišo. Do depa dojazdili s asi 10 sek. náskokom. Z depa vybiehali súčasne obaja lídri pretekov, v stúpaní sa na čelo dostal Sanchez, Rišo sa ho však držal. Na rovinke sa Rišo dostal opäť na čelo a začal diktovať tempo. Na vedúce duo sa výrazne doťahoval Čech Linduška a ďalší Španiel Abuin. Prakticky v čase, keď sa na čele vytvorila vedúca štvorica Rišo sa začal vzďaľovať. Ešta na konci prvého kola mal výrazný náskok a k stíhacej trojici sa pripojil Ír Doherty. Rišo si náskok v pohode udržal a pohodlne si dobehol pre prvý titul majstra Európy. Striebro a bronz získali španielski pretekári. 

V kategórii žien absolútne nevyšlo plávanie Romane Gajdošovej a to ovplyvnilo jej výsledok. Jazdila v záverečnom balíku. V behu dosiahla 13. najlepší čas, no tento výkon stačil len na 27. miesto. Ivana kuriačková obsadila 44. miesto.    

VÝSLEDKY
MUŽI
ŽENY

.jj

 


logo etu

logo sov         logo ksz

narodne m

logo-minedu-sk_180 Rok 2019: 264 768 Eur

 

logo scp