ME v triatlone - vynikajúca Gajdošová - 15. miesto

Romana Gajdošová vynikajúcim výkonom odčinila rozpačitý výsledok z ME v šprint triatlone, keď na ME v Glasgowe obsadila vynikajúce 15. miesto. O 6 priečok zlepšila naše doterajšie maximum.

Z vody vyplávala na 18. mieste. V druhej plovičke úvodného kola (celkom 6) sa spojila po páde trojice pretekárok (Olmo, Miller, Perez) prvá a druhá skupina, v ktorej bola aj Romana, ale aj Frintová, Lindemann, Bragmayer, Godoy, Santos... (chýbala napr. bronzová z Tartu Kivioja). Vytvorili hlavnú 13 člennú skupinu, ktorá stíhala vedúcu dvojicu Learmonth, Beaugrand a osamotene jazdiacu olympijskú víťazku z Londýna Spirig. Vo štvrtom kole zvolnili - a nechali sa dobehnúť druhou trinásťčlennou skupinou, čím sa vytvorila 26 členná hlavná skupina. Na čele Spirig dorazila vedúcu dvojicu a prakticky vzápätí zrýchlila tempo, čím utrhla mladú francúzsku favoritku Beaugrand. Francúzka ešte do konca predposledného kola "nabrala" 28 sekúnd a v záverečnom ďalších cca  80 sekúnd.

Romana jazdila v skupine veľmi skúsene, neustále jazdila v popredí. Do depa dojazdila na 10-11. pozícii, ale na bežeckú časť vybiehala na 7. pozícii. Po prvom z troch kôl bežala na 14. pozícii, túto pozíciu si prakticky udržala až do cieľa.

Výsledky

.jj


logo etu

logo sov         logo ksz

narodne m

logo-minedu-sk_180 Rok 2019: 264 768 Eur

 

logo scp