Challenge Samorin 2018 - AG: Kubo najlepší

CHALLENGE SAMORIN 2018 - THE CHAMPIONSHIP 

Excelentný výkon vo vekových kategóriách podal Ondrej Kubo.

Po vlaňajšom druhom mieste v absolútnom poradí AG tentokrát dobehol o 10:47 rýchlejšie ako vlani a suverénne ovládol štartové pole pretekárov AG. Druhému Saudskoarabčanovi Olivierovi Godartovi (40-44) ušiel o 5 minút a 5 sekúnd, tretiemu Britovi Chrisovi Standidgemu (35-39) nadelil dokonca 6:21. Ondrej Kubo samozrejme získal zlatú medailu vo svojej vekovej kategórii (25-29). Medailovo sa presadil rovnako ako vlani aj Laurent Dívald (70-74). Napriek tomu, že je o rok starší a medzičasom prekonal ťažkú chorobu, v rovnakej kategórii ako vlani získal po striebornej medaily tentokrát zlatú. Na MS v strednom triatlone vekových kategórií sme teda získali dve zlaté medaily. Medzi ženami bola k medaily najbližšie Eva Brečková, ktorá vo vekovej kategórii 50-54 skončila na 6. mieste. 

Ondrej Kubo sa ako jediný pretekár dostal pod hranicu 4 hodín. V absolútnom poradí aj s kategóriou PRO dosiahol 13. najrýchlejší čas (vlani 19.)

AG ABSOLÚTNE PORADIE
1. Ondrej Kubo SVK 3:59:46

2. Oliver Godart UAE 4:05:01
3. Chris Standidge GBR 4:06:16
 
18. Tomáš Kubek SVK 4:17:03
24. Richard Rožok SVK 4:19:10
109. Marek Ondrejka 4:42:11
...

 

Pódiové VÝSLEDKY (medailisti AG) s umiestnením slovenských pretekárov 

MUŽI MM18-24
1. Manuel Heilman GER

2. Lukas Horner GER
3. Vincent Clavel FRA
ŽENY WM 18-24
1. Isabela Sobanska POL
2. Katharina Hartmuth SUI

3. Carolina Schaffdert GER

MUŽI MM 25-29
1. Ondrej Kubo SVK

2. Josh Holman GBR
3. Juuso Manninen FIN
7. Tomáš Kubek
ŽENY WM 25-29
1. Ruth Purbrook GBR
2. Barbora Jisova CZE
3. Andrea Becker-Pennrich GER
12. Karin Bäumlová

MUŽI MM 30-34
1. Grogorios Souvatzoglou GRE

2. Roger Witz Barnes AUS
3. Juuso Manninen FIN
28. Gregor Horniak
31. Filip Šebo
41. Miloš Ťažký

ŽENY WM 30-34
1. Laura Fidler GBR
2. Tara Grosvenor GBR
3. Malin Gren SUI

MUŽI MM 35-39
1. Chris Standidge GBR

2. Dhaene Wouter BEL
3. Roman Evgratov RUS
7. Richard Rožok
24. Michal Belan 
51. Daniel Kľúčik

ŽENY WM 35-39
1. Melanie Baumann SUI
2. Magdalena Biskupska POL
3. Sibylle Grimm SUI
11. Beata Belanová 
18. Martina Šebová

MUŽI  MM 40-44
1. Oliver Godart UAE

2. Danny Hannover GER
3. Stephen Weber GER
21. Marek Ondrejka
24. Dalibor Nosek
ŽENY  WM 40-44
1. Mirella Carlsson SWE
2. Bozena Jaskowska POL
3. Britta Wenske GER
 

MUŽI  MM 45-49
1. Mark Livesey GBR

2. Toni Cullen GBR
3. Stephane Rit FRA
26. Radovan Lukáč
ŽENY WM 45-49
1. liesbeth Leysen BEL
2. Jane Hansom GBR
3. Marion Sunkel GER
12. Karin Bäumlová

MUŽI  MM 50-54
1. Christoph Hugenberg GER

2. Thomas Hakner AUT
3. Kai Soderdahl FIN 
ŽENY WM 50-54
1. Danielle Deley BEL
2. Sabine Greipel AUT
3. Pälvi Tryyki FIN
6. Eva Brečková

MUŽI  MM 55-59
1. Thomas Geiger GER

2. Stephen Pollert GER
3. Andreas Schroeder GER 
ŽENY  WM 55-59
1. Ulrike Baeuerle GER
2. Silvia Brandstetter SUI
3. Valerie Place GBR

MUŽI  MM 60-64
1. Willy Hatlewoll NOR

2. Patrick Van den Broeke BEL
3. Aldi Nobili ITA
ŽENY WM 60-64
1. Hildegard Bergler GER
2. Anette Blicher DEN
3. -

MUŽI  MM 65-69
1. David Patten GBR

2. Norbert Plank AUT
3. Peter Gronholm FIN
ŽENY WM 65-69
1. -

MUŽI  MM 70-74
1. Laurent Dívald SVK

2. Tomáš Jiráň CZE
3. Michael Winstanley GBR
ŽENY  WM 70-74
1. -

MUŽI  MM 75-79
1. Heinz Bauer GER

2. -
3. -
ŽENY 
1. -

divald22 thumb 56de kopia

 Laurent Dívald - víťaz v kategórii M 70-74

text a foto:jj


logo etu

logo sov logo ksz

narodne m

logo-minedu-sk_180 Rok 2018: 187 775 Eur

logo scp