MS V KROS TRIATLONE - výsledky

logo itu6.itu 3circlelogo onwhtV Dánsku na ostrove Fyn pokračoval ITU Mulišportový festival. Tituly majstrov sveta v kros triatlone získali: Španiel Ruben Ruzafa, resp. Britka Lesley Paterson. Našim pretekárom sa nedarilo.

Najlepšiu východiskovú pozíciu mala juniorka Lýdia Drahovská. Lýdia vyplávala na vedúcej priečke, na bicykel nasadala tiež na čele, ale po páde z dôvodu technických problémov pokračovať v pretekoch nemohla. Smolu mala pritom už pred šampionátom. Po plaveckom tréningu si na balkóne sušila neoprén, ktorý však vďaka vetru sfúklo na zem. Po zistení tejto skutočnosti Lýdia šla hneď dole, ale neoprén si vyhliadol medzitým nejaký zlodej...

Do najlepšej desiatky sa nepodarilo dostať žiadnemu nášmu pretekárovi, aj keď Tomáš Kubek celú cyklistiku jazdil na 9.- 10 mieste. V behu nestačil na rýchlejších bežcov. Po plávaní a na začiatku cyklistiky naša trojica bojovala spolu s minimálnymi rozdielmi. Prvý kontakt na skupinkou stratil Matúš Kozlovský a aj Tomášovi Jurkovičovi sa Kubek neskôr vzdialil. 

 

MUŽI elita
1. Ruben Ruzafa ESP
2. Sam Osborne NZL
3. Brice Daubord FRA
19. Tomáš Kubek 
25. Tomáš Jurkovič

ŽENY elita
1. Lesley Paterson GBR

2. Nicole Walters GBR
3. Eleonora Peroncini Ita
MUŽI U23
1. Marcello Ugazio ITA
2. Maxim Chane FRA
3. Michael Ferreira RSA
8. Matúš Kozlovský
ŽENY U23
1. Penny Slater AUS 
2. Daria Rogozina RUS
3. Mikaela Jonsson RSA
JUNIORI
1. Tate Haugan CAN
2. Ascar Gladnes Rundquist DEN 
3. Victor Goéne NED
JUNIORKY
1. Pavlina Vargová CZE
2. Shirin Van Anrooj NED
3. Marta Menditto ITA.jj


logo etu

logo sov         logo ksz

narodne m

logo-minedu-sk_180 Rok 2019: 264 768 Eur

 

logo scp