26.03.2021 Správy a články

2020 - Kompletná medailová štatistika M-SR KLUBOV

V záverečnom štatistickom medailovom prehľade za sezónu 2020 uverejňujeme kompletnú štatistiku všetkých udelených medailí za sezónu 2020 (bonusom bude ešte medailový prehľad jednotlivých regiónov).

Napriek "pandemickej" sezóne STÚ vlani udelila celkom 356 medailí!

Z tohto celkového počtu pretekári registrovaní v kluboch získali 326 (91,6%), zvyšných 30 medailí získali pretekári bez klubovej príslušnosti.

Najúspešnejším klubom sa stal - TRISPORT Nová Dubnica. Iba päť pretekárov klubu sa postaralo o zisk 17 medailí. Z tohto počtu bolo až 12 zlatých, vďaka ktorým sa klub stal najúspešnejším v medailovej bilancii za rok 2020. O túto úctyhodnú bilanciu sa zaslúžili títo pretekári: Maragréta Vráblová (7-1-0), Ivan Bielik (2-1-0), Jozef Vrábel ml. (1-1-0, Jozef Vrábel st. (1-1-0) a Ella Trochanová (1-0-0). K najúspešnejšej triatlonovej rodine v predchádzajúcej sezóne  pribudol Ivan Bielik a v ostatnej sezóne Ella Trochanová a aj títo dvaja pretekári boli medailovým prínosom v roku 2020 pre jeden z najmenších triatlonových klubov na Slovensku. Neuveriteľnú efektivitu klubu podčiarkuje fakt, že každý člen klubu získal minimálne jednu zlatú medailu. Suverénkou klubu, ale aj slovenského triatlonu je talentovaná Margaréta Vráblová, ktorá sama získala 7 zlatých medailí!!!

Druhým najúspešnejším klubom roku 2020 je najúspešnejší klub histórie STÚ (v zisku medailí z M-SR) - ŠK ATÓM Levice. Klub v sezóne 2020 získal 22 medailí v kvalitatívnom rozsahu 9-5-8. O týchto 22 medailí sa zaslúžili títo pretekári: Alex Mandák (3-0-0), Matúš Verbovský (2-0-1), Natália Šípošová (1-1-0), Debora Moravská (1-0-1), Miriam Moravská (1-0-1), Karolína Miklóšová (1-0-0), Ivana Kuriačková (0-2-0) a Laura Cícerová (0-1-1), Boris Bátovský (0-1-1), Gabriel Duba (0-0-1) a Hugo Kašiar (0-0-1). Ôsmu bronzovú medailu získal klub v štafetovom triatlone. Na M-SR žiakov v mix štafetovom triatlone klub nastupoval ako najväčší favorit, v cieli však získal prekvapujúco iba bronzové medaily (Boris Bátovský, Nikol Pivarčiová a Alex Mandák). Medailovo sa za klub presadilo 12 pretekárov.

Na treťom mieste absolútneho rebríčka najúspešnejších slovenských klubov v medailovom zisku z M-SR skončil 3NT team Bratislava. Klub získal rekordne najvyšší súčet medailí - 36 v kvalitatívnom rozsahu 8-13-15. O túto úctyhodnú bilanciu sa zaslúžili títo pretekári v individuálnych súťažiach: Ondrej Kubo (5-3-0), Dag Ulehla (1-1-1), Jana Hučková (1-0-0), Marek Smetana (0-2-2), Kristína Jesenská (0-2-0), Lýdia Drahovská (0-1-2), Matej Medveczký (0-1-0), Jozef Uhrín (0-1-0), Andrea Walterová (0-1-0), Stefania Salazar (0-1-0), Radoslav Stretavský (0-0-2), Diana Ambrusová (0-0-2), Radka Suchá (0-0-2), Milan Leskovský (0-0-1), Róbert Vetrák (0-0-1), Jana Búzeková a Francesco Salazar (0-0-1). Jednu zlatú klub získal na mix štafetovom triatlone. O túto zlatú medailu sa pričinili Ján Roziak, Martina Šebová a Radovan Stretavský. O rekordný súčet medailí sa teda zaslúžili celkom 19 pretekárov.

Štvrtým najúspešnejším klubom z pohľadu zisku medailí z M-SR bol Triax Bratislava. Klub získal absolútne druhý najvyšší počet medailí (spolu s TTKKE) - 24. O medailovú bilanciu 8-6-10 sa z individuálnych súťaží zaslúžili títo pretekári: Richard Varga (4-0-0), Ema Podhorná (2-1-0), Andrej Racz (2-0-0), Tomáš Tolkunov (0-2-2), Peter Kníž (0-1-1), Roman Tomasch (0-1-0), Dalibor Riška (0-1-0), Barbora Kňava Kováčiková (0-1-0), Matej Macháček (0-0-2), Tomáš Kubek (0-0-2), Marek Miček (0-0-1) a Šimon Podhorný (0-0-1). Desiaty bronz získala klubová štafeta v zložení: Matúš Kršek, Barbora Kňava Kováčiková a Adam Konrad. O mnedailovú bilanciu klubu sa celkove zaslúžilo 12 pretekárov.

Piatym najúspešnejším klubom je  TTK Košice. Klub dosiahol bilanciu 7-10-7. Celkove klub získal druhý najvyšší počet medailí spolu s Triaxom Bratislava. O 24 medailí sa zaslúžili títo pretekári: Romana Gajdošová (2-2-0), Peter Rojtáš (2-0-0), Alexandra Fotulová (1-1-0), Samuel Korim (1-0-0), Richard Fotul (0-1-1),  Roman Cibula (0-1-1), Viviana Popovičová (0-1-1), Michal Peško (0-1-0), Ivana Gajdošová (0-1-0), Anna Hájniková (0-1-0), Tereza Hájniková (0-1-0), Loriana Popovičová (0-0-2), Lucia Hájniková (0-0-1), Gregor Fotul (0-0-1). Jednu zlatú medailu získal klub v žiackych M-SR v mix štafetovom triatlone. Členmi zlatej štafety boli - Branislav Fotul, Loriana Popovičová a Richard Fotul. O celkovú medailovú bilanciu klubu v sezóne 2020 sa pričinilo 15 členov klubu.

Do najlepšej desiatky sa dostali ešte aj Prestigio Realitz team Bratislava, TRI2FLY Rovinka, KPŠ NEREUS Žilina, TRI TATRY Triathlon Team Poprad a pro-body triatlon team Košice.