08.06.2023 Správy a články

Triatlonový víkend

1970-vrablova50-3c8.jpeg

Počas najblžšieho víkendu budeme v sobotu sledovať štart Ivany Kuriačkovej a Richarda Vargu v uzbeckom Samarkande a akvatlonové M-SR v Bratislave.

Druhý májový víkend sa na Slovensku uskutočnia M-SR v akvatlone a naše obe triatlonové jednotky budú bojovať o body do WR.
V uzbeckom Samarkande sa uskutoční Ázijský pohár s účasťou oboch našich najlepších triatlonistov. Medzi ženami nastúpi na štart ako najvyššie postavená vo WR Ivana Kuriačková, medzi mužmi so štartovým číslom 5 nastúpi Richard Varga. 
Samarkand UZB
04:00 štart - ŽENY - 1 Ivana Kuriačková
06:45 štart - MUŽI - 5 Richard Varga

V poradí tretie tohoročné M-SR sa uskutočnia v Bratislave v rámci PRESSBURG AQUATLON. Medaily sa budú udeľovať vo všetkých kategóriách - dve sady v absolútnom poradí, po dve sady v juniorskej a dorasteneckej kategórii, 10 sád v AG kategóriách a 10 sád v žiackych kategóriách (samozrejme za predpokladu dostatočnej účasti v každej vypísanej kategórii).
Na štarte bude chýbať minuloročný majster Slovenska Peter Rojtáš, ktorý už započal prípravu na EH Krakow 2023. Na štarte ale nebude chýbať vlani strieborný junior Filip Lizák, ale ani vlani bronzový, majster Slovenska z roku 2021 Tomáš Tolkunov.
MUŽI M-SR 2022
1. Peter Rojtáš ŠKPTX
2. Filip Lizák 3NTBA
3. Tomáš Tolkunov ŠKPTX

Medzi ženami bude na štarte obhajkyňa minuloročného (celkove už trojnásobná akvatlonová majsterka Slovenska – 2020-2022) Margaréta Vráblová. Chýbať bude vlani strieborná Ema Borščová a o ďalšiu akvatlonovú medailu zabojuje vlani bronzová Martina Mesárošová.
ŽENY M-SR 2022
1. Margaréta Vráblová TRSND - dorastenka
2. Ema Borščová ŠKBAN  - dorastenka
​3. Martina Mesárošová TRNBB - juniorka

PRESSBURG AQUATLON - PROPOZÍCIE
M-SR v akvatlone 
10:00 - priebežný štart žiackych kategórií
12:00 - štart hlavnej súťaže

Titulná fotografia: Margaréta Vráblová

.jj