16.07.2022 Svet

Birmingham USA - Svetové hry - DUATLON

Víťazkou Svetových hier v duatlone sa stala Belgičanka Maurine Ricour. Nikola Čorbová bola diskvalifikovaná.

Po druhýkrát v histórii Svetových hier je zastúpený aj World Triathlon. Duatlon ako neolympijská disciplína je opäť zaradený do programu "olympiády neolympijských disciplín".
Na štarte sme mali jedinú zástupkyňu. Vďaka postaveniu v duatlonovom svetovom rebríčku štartovala Nikola Čorbová. V pretekoch však bola diskvalifikovaná -  z dôvodu "nedodržania predpísanej cyklistickej trate", podobne ako ďalších 11 pretekárok!!! Diskvalifikácia 12 pretekárov v jedných pretekoch je absolútna rarita (v dávnej minulosti však bolo diskvalifikovaných v Čechách na pretekoch ITU viac ako 30 pretekárov kvôli pochybeniu organizátora, ktorý pretekárov poslal namiesto do záverečného bežeckého kola do cieľa... a zvíťazil pretekár z hĺbky výsledkovej listiny, ktorý si presadil, že ešte neodbehol stanovený počet kôl). Dve pretekárky boli dostihnuté o kolo, jedna preteky nedokončila, vďaka tomu klasifikovaných je len 9 pretekárok!!!

Zaujímavé bude vysvetlenie samotnej Niky...