12.05.2024 Slovensko Multišport

DUATLON PEZINOK - výsledky

V Pezinku sa dnes uskutočnili prvé tohoročné M-SR. Majstrami Slovenska sa stali junior Filip Jančik, resp. dorastenka Viviana Popovičová.

Majstrovských pretekov v Pezinku sa zúčastnilo rekordných 330 štartujúcich, z toho v žiackych kategóriách štartovalo 185 pretekárov.

Absolútnym šokom pôsobí nový majster Slovenska v šprint duatlone. Vynikajúci atlét, ale neskúsený duatlonista Filip Jančík dobehol do depa s náskokom 56 sekúnd a čakalo sa, že Pavol Brejčák, ako vynikajúci cyklista, bude už po prvom 5km dlhom cyklistickom kole spolu s Jančíkom na čele, alebo dokonca už na čele bude osamotený. Prekvapujúco si však Filip Jančík udržiaval vedúcu pozíciu nielen po prvom, ale aj po druhom kole. Palo Brejčák sa dotiahol na neskúseného (v duatlone - jeho prvý štart v pretekoch STÚ) juniora až v treťom kole a ujsť mu dokázal až v závere, aj to len o 12 sekúnd. Ešte bola otázka, či sa dokáže atlét po náročnej cyklistike rozbehnúť, ale už prvé jeho metre v depe po odložení bicykla a bezprostredne po depe napovedali, že STÚ bude mať nového prekvapujúceho majstra Slovenska.
Na otázky moderátora Andreja Bartaloša Filip odpovedal: "Ešte včera som bežal súťažne 5km beh za 14:40 a len večer som sa rozhodol pre štart na týchto pretekoch. Na bicykli som sedel naposledy asi pred rokom". Neuveriteľné, ostáva len dúfať, že Filip ostane duatlonu naklonený a budeme môcť s ním rátať aj v reprezentácii.
Aj medzi ženami titul získala mladá pretekárka, dokonca vekom ešte len dorastenka. Svoj prvý "veľký" (absolútne poradie) titul získala mladá Košičanka Viviana Popovičová. Medzi ženami absolútne medailové poradie bolo kompletne zložené z mladých pretekárok. Pretekárkou v ženskej kategórii, ktorá by rozhodne bola na stupňoch víťazov Lívia Mihóková (po úvodnom behu druhá) po technickom probléme s reťazou deprimovaná z pretekov odstúpila.