12.12.2021 Štatistiky - Slovensko

2021 - Medailová štatistika M-SR - MUŽI elita

780-2021-05-23-2192.JPG

Uverejňujeme kompletnú medailovú štatistiku z M-SR uskutočnených v roku 2021 vo všetkých elitných kategóriách MUŽOV.

Aj v mužských kategóriách STÚ v sezóne 2021 vyhlásila pre elitných pretekárov (absolútne poradie) 11 individuálnych a 1 tímovú súťaž. Teoreticky teda mohol jeden pretekár bojovať až o 12 medailí. Vzhľadom ku štafetám a pomeru štartujúcich 2 muži - 1 žena, si muži rpzdelili celkove nie 36 medailí, ale až 39! Podobne ako medzi ženami, aj medzi mužmi medailovým maximom bolo 5 medailí. Kým medzi ženami sa to podarilo jedinej, medzi mužmi dokonca až trom pretekárom.

Najúspešnejším pretekárom v roku 2021 bol z pohľadu zisku medailí v elitných kategóriách Ondrej Kubo. Získal 5 medailí a z toho až 4 zlaté (superšprint triatlon, stredný triatlon, kros triatlon a kros duatlon). Druhým najúspešnejím bol náš najúspešnejí triatlonista Richard Varga, ktorý tri štarty premenil na tri zlaté medaily, vrátane tej najdôležitejšej (triatlon, mix štafety a akvabike). Tretím najúspešnejším bol Tomáš Tolkunov, ktorý získal až 5 medailí, ale len dve zlaté (mix štafety a akvatlon).

Tretím pretekárom, ktorý bol schopný získať 5 medailí bol junior Peter Rojtáš. Z tohto počtu získal jednu zlatú (šprint triatlon) a 4 strieborné.

Medzi mužmi STÚ udelila všetkých plánovaných 39 medailí. Podelilo sa o ne 17 pretekárov, pričom zlaté si rozdelili šiesti pretekári. Oproti ženám podiel pretekárov, ktorí sa medailovo presadili v absolútnom poradí, z iných kategórií bol výrazne nižší. Podarilo sa to iba dvom juniorom (Peter Rojtáš a Matej Medveczky), jednému dorastencovi (Filip Lizák) a jednému veteránovi (Karol Džalaj).