04.06.2022 Slovensko triatlon

M-SR v šprint triatlone - Veľké Úľany / Čierna Voda

Tituly majstrov Slovenska na objemoch šprint duatlonu získal Tomáš Tolkunov, resp. dorastenka Margaréta Vráblová.

Vo Veľkých Úľanoch - Čiernej Vode boli dnes v rámci VEĽKOÚĽANSKÉHO TRIATLONU udelené majstrovské medaily v šprint triatlone v elitných kategóriách.

Po 750 m z vody vyplávala štvorica Tolkunov, Riška obaja ŠKPTX, Filip Lizák a Marek Smetana, obaja 3NTBA. Vďaka výbornému depu zaskočilo duo Triaxu dvojicu z 3NT a vytvorila si náskok viac ako jednej minúty. Najväčší favorit (pri neúčasti Richarda Vargu, Petra Rojtáša, Ondreja Kuba) Filip Lizák 15 km odjazdil cyklistickú časovku, vo štvrtom kole počkal balík, ktorý prišiel 1:40 za vedúcou dvojicou. Pre titul si pohodlne dobehol Tomáš Tolkunov, Filip Lizák sa vďaka najrýchlejšiemu behu prepracoval na druhé miesto a na tretie sa dostal Tadeáš Fazekaš. Dalibor Riška v závere stratil a dobehol na 5. mieste.

Medzi ženami potvrdila vekom ešte len dorastenka Margaréta Vráblová svoje ambície a suverénne získala svoj prvý veľký titul v triatlone. Suverénne vyplávala s náskokom na čele, 15 km odjazdila osamote, počkala si na balík a opäť suverénnym behom bez problémov zvíťazila.