22.04.2023 Správy a články

Mládežnícke jarné sústredenie

1827-cf4bcb77-5bde-4465-a5da-3b8866d12037.JPG

Celkovo 20 mladých športovcov v kategóriach Nádeje A až Starší žiaci sa stretlo na mládežníckom sústredení

Celkovo 20 mladých triatlonistov z celého Slovenska sa stretlo v Dudinciach, v rámci jarného mládežníckeho sústredenia. Zastúpenie mali kategórie od Nádejí A, cez mladších žiakov a žiačky až po starších žiakov. Do konečného zoznamu zúčastnených zaúradovalo zdravie mladých pretekárov ako aj jedného trénera (postupne ochorelo alebo odmietlo tesne pred sústredením až 10 mladežníkov).
Program pozostával tradične z tréningových hodín plávania, jazdy na bicykli, behu, strečingu, rôznych koordinačných a core cvičení. Samozrejme nechýbalo ani súťaženie v rôznych disciplínach. Veríme, že sa nám spoločne podarilo vytvoriť dobré tréningové podmienky (aj keď iba na 2 - 3 dni) a zároveň prehlbovať priateľské vzťahy medzi mladými ľuďmi z celého Slovenska. Po ukončení sústredenia v sobotu ráno sme sa všetci spoločne presunuli na preteky v Kravanoch nad Dunajom.
Veríme, že na jeseň sa nám podarí zorganizovať mládežnícke sústrednie s možnosťou prizvania väčšieho počtu triatlonistov z viacerých klubov, o čom vás budeme samozrejme v predstihu informovať. 

J. Búzeková