17.10.2024 Svet

MS do 23 rokov – Torremolinos: Rojtáš 34., Lizák 50.

Štvrtkové popoludňajšie preteky mužov do 23 rokov na MS v španielskom Torremolinos mali zo slovenského pohľadu dvojnásobné zastúpenie.

Lepšie sa darilo skúsenejšiemu Petrovi Rojtášovi, ktorý sa na cyklistickej časti držal vo veľkej, 22-člennej skupine, no na bežeckej časti pretekov zaostal za najlepšími a obsadil celkove 34. miesto (po diskvalifikácii Maďara Kovácsa sa posunul z 35. miesta). Mladší zo slovenskej dvojice Filip Lizák vyplával na 46. mieste, na cyklistickej časti sa držal v treťom „balíku“ a do cieľa napokon dobehol na 50. mieste spomedzi šesťdesiatjedna štartujúcich pretekárov.
Preteky mužov do 23 rokov neboli tak dramatické ako ženská súťaž - titul majstra sveta získal domáci Španiel Del Campo s náskokom takmer vyše minúty. Striebro putuje prekvapujúco do Grécka zásluhou Bitadosa, bronz si z Torremolinos odnáša Maďar Kiss.