06.06.2022 Svet

MS v kros duatlone - výsledky

V rumunskom Targu Mures sa majstrom sveta stal Belgičan Thibaut De Smet, resp. Talianka Eleonora Peroncini. Kvarteto našich pretekárov vo svojich kategóriách atakovali medailové pozície. Nakoniec sme však ostali bez medailového úspechu.

Obrovskú smolu mal Mário Košút, náš najreálnejší adept na medailu v kategórii U23. Celú úvodný beh bežal spolu s Ondrejom Kubom. Začali voľnejšie, ale do depa pred cyklistikou dobehli na 5. a 6. mieste. Aj cyklistickú časť jazdili spolu, pokým neprišlo ku kurióznej nehode. Mário v jednej zo zákrut nedobrzdil a narazil do pred ním jazdiacim Ondrejom. Zohol mu brzdový kotúč, ale sám si spôsobil defekt predného kolesa. Ondrej stret s iným cyklistom zaregistroval, ale až v cieli sa dozvedel, že išlo o Mária a, že má ohnutý brzdový kotúč. Sám Ondrej sa počas cyklistiky prepracoval na fantastické 4. miesto, v záverečnom behu niečo stratil a dobehol na 5. mieste. S kategóriou U23 sa mohol Mário rozlúčiť s treťou striebornou medailou - v zime totiž získal dve a pri nich aj ostalo.
Najväčšie medailové šance mal práve Mário Košút, tie až do svojho odstúpenia aj potvrdzoval. Jazdil na 2. priečke, bez nároku na zlato. Absolútny víťaz bol suverénne najrýchlejší a bol to pretekár z kategórie U23.

Prekvapila Kristína Néč Lapinová. V úvode behu dokonca viedla, do depa dobehla na 2. priečke. Ešte v prvej polovičke cyklistiky ju predstihla víťazná Talianka a v závere cyklistiky klesla na 4. miesto, na ktorom aj dobehla do cieľa. Sama sa vyjadrila: "V druhej polovici cyklistiky som začala mať problémy s chrbtom a aj sila odchádzala. Škoda, nevyšlo to, ale samozrejme ďakujem za fandenie".

Výborne začal aj náš junior. Pavol Brejčák zaskočil na behu všetkých favoritov a pred cyklistikou do depa debehol na čele s cca 20s náskokom. Cyklistiku mal slabšiu, klesol na 4. miesto, na ktorom aj dobehol do cieľa.