07.05.2023 Svet

MS v dlhom triatlone - výsledky

Uverejňujeme výsledky z dnešných MS v dlhom triatlone. Tituly majstrov sveta získali francúzski pretekári - Clement Mignon, resp. Marjolaine Pierre. Z našich pretekárov dobehol do cieša Ondrej Kubo. .

Richard Varga vyplával prvý, počas cyklistiky prakticky celý čas jazdil na 4. mieste, ktoré si udržal až do 2. bežeckého kola. Po kŕčoch sa začal v poradí prepadať a v záverečnom 3. bežeckom kole z pretekov odstúpil.
Karol Džalaj na štart nenastúpil úplne fit a po plávaní z pretekov odstúpil.
Jediným v cieli nakoniec bol Ondrej Kubo, ktorý dobehol na vynikajúcom 6. mieste. Po plávaní na cyklistiku vyrážal na 24. mieste, ale rýchlo sa prepracoval do skupiny, ktorá jazdila na 7. až 15. mieste. Na záverečný beh vyrazil z depa na 10. mieste, ale výborným behom sa dostal až na 6. miesto konečného poradia.
Karol Džalaj bol druhým najstarším pretekárom na štarte. Najstarším bol Španiel Eneko Llanos. Pri 47 ročnom Španielovi, ktorý dobehol na 21. mieste je zaujímavejšie to, že k triatlonu sa vrátil po 10 ročnej pauze a bol "obhajcom" titulu. Zhodou okolností titul majstra sveta v dlhom triatlone získal práve na Ibize, presne pred 20 rokmi, v roku 2003!