08.06.2022 Svet

MS v kros triatlone - výsledky

1159-2d1b3533-79eb-4112-bbde-23061c97c4ce.JPG

Majstrami sveta v kros triatlone sa v Targu Mures stali Francúz Arthur Serrieres, resp. Talianka Sandra Mairhofer. Naše pretekárky do 23 rokov získali striebro a bronz.

Francúz Arthur Serrieres obhájil minuloročné prvenstvo, obhajkyňa medzi ženami, Švajčiarka Loanne Duvoisin skončila na 6. mieste. Titul získala vlani strieborná Sandra Mairhofer.

Obe naše pretekárky potvrdili medailové ambície. Zuzana Michaličková vyplávala s náskokom na čele, ale už v prvom cyklistickom kole prišla o vedenie v absolútnom poradí. Až do záverečného 5. kola sa držala na výbornom 6. mieste, o ktoré v samom závere prišla. Na bežeckom úseku je predstihla ešte jedna pretekárka a dobehla na 9. mieste, na 10. mieste dobehla Lýdia Drahovská. Obe naše pretekárky okrem medailí získali aj finančné ocenenie za umiestnenie v top 10 elitného poradia. 

Prekvapujúco veľmi dobre si od začiatku počínal Peter Žáčik. Vyplával na 5. mieste v kategórii U23 a počas cyklistickej časti sa dlho naťahoval o 3. priečku s Britom Webbom. V druhej polovici cyklistiky ich dostihol Francúz Chambeyron, ktorý sa im rýchlo vzdialil a naopak, podobne ako Zuzana medzi ženami, aj Peter v závere cyklistiky začal výraznejšie strácať. Záverečnú bežeckú časť už prakticky iba absolvoval a prepadol sa až na 10. miesto vo svojej kategórii a predstihol ho aj Matúš Kozlovský. 


MUŽI ELITA
1. Arthur Serrieres FRA
2. Felis Forisier FRA
3. Arthur Forisier FRA
25. Matúš Kozlovský SVK
27. Peter Žáčik SVK

ŽENY ELITA
1. Sandra Mairhofer ITA
2. Marta Menditto ITA
3. Solenne Billouin FRA
9. Zuzana Michaličková SVK
10. Lýdia Drahovská SVKMUŽI U23
1. Francois Vie POR
2. Jules Dumas FRA
3. Luuk Chambeyron FRA
10. Peter Žáčik SVK
ŽENY U23
1. Marta Menditto ITA
2. Zuzana Michaličková SVK
3. Lýdia Drahovská SVK


VÝSLEDKY JUNIORI


Foto: Ondrej Kubo

.jj