15.08.2021 Slovensko triatlon

Novou majsterkou Slovenska sa stala Margaréta Bičanová!

505-zilina-2021-2021-08-14-1582.JPG

Po prvýkrát v histórii titul pre žilinský klub a zároveň Margaréta je najmladšou majsterkou Slovenska

V Žiline sa včera udeľovali 34. tituly majstra Slovenska. Po plaveckej časti mala Ivana Kuriačková spolu s dvojicou maďarských pretekárok dvojminútový náskok. Trojica Bičanová, Drahovská a juniorka Podhorná iba v prvom zo 6 kôl bola o pár sekúnd pomalšia ako vedúce trio. Od druhého kola začala stratu znižovať a po 40 km bola strata iba cca 50 sekúnd. Bičanová podľa očakávania v behu nedala šancu žiadnej súperke. Už po úvodnom 2,5 km okruhu bežala spolu s Ivanou a cca 10 sekúnd za vedúcou maďarskou pretekárkou Anikó Botka. V polovičke bežeckej trati mala už veľký náskok. Na konci tretieho kola absolvovala 15 sekundovú penalizáciu (rovnako ako obe Maďarky) a do cieľa dobehla s viac ako dvojminútovým náskokom pred Anikó Botka. Na treťom mieste dobehla a zároveň striebornú medailu z M-SR získala Ivana Kuriačková a pre bronzovú medailu si dobehla štvrtá v celkovom poradí Lýdia Drahovská. Na piatom mieste skončila juniorka Ema Podhorná, ktorá úspešne absolvovala svoj prvý olympijský triatlon. Prekvapujúco od bronzu ju delilo iba 22 sekúnd.
Absolútne prvenstvo Margaréty Bičanovej nie je vôbec prekvapením, navyše je potrebné spomenúť, že jej k nemu prispela aj indispozícia Ivany Kuriačkovej, ktorá na štart nastúpila s antibiotikami.