15.11.2023 Správy a články

Olympijská simulácia štartových listín

2304-kuriackova50-2023-06-27-247-kopia.jpg

Uverejňujeme simulované štartové listiny k 13. novembru. Na štartovej listine máme v pozícii New Flag Ivanu Kuriačkovú.

V simulovanej štartovej listine máme v pozícii New Flag Ivanu Kuriačkovú. Jej pôvodne ostatný štart sezóny nevyšiel a z toho dôvodu sa rozhodla v sezóne pokračovať. Už tento víkend absolvuje v marockom Agadire štart na pretekoch Afrického pohára a o ďalší víkend sa postaví na štart Ázijského pohára v čínskom Xiamene. 
Tieto výsledky sa síce do OR nezapočítavajú, pre Ivanu sú dôležité vo WR. Je dosť možné, že aktuálne neprepíše žiadne bodové hodnoty, Ivana však veľmi dobre kalkuluje s tým, že vo februári, marci a v apríli sa jej budú krátiť tohoročné vysoké bodové zisky a tie by jej v boji o miestenku "New Flag" mohli chýbať. Ivana je v tejto pozícii od 27. marca 2023 s výnimkou 7 týždňov nepretržite (tým, že sa do simulovanej štartovky dostala cez OR Michaličková, Kuriačkovú vymenila v pozícii New Flag z WR Poľka Klimas). Dlho sa zdalo, že Ivana má istotu štartu v Paríži z tejto pozície jasnú. Najbližšia Poľka Klimas a Rumunka Manac majú obrovskú bodovú stratu. Zvýšenou aktivitou a úspešnosťou viacerých donedávna nekvalifikovaných pretekárok sa situácia radikálne zmenila. 
Do simulovanej listiny sa dostala po prvýkrát aj zástupkyňa Oceánie, vďaka tomu, že sa dostala pod 180. miesto v rebríčku WR. Tým zo štartovky vypadla Švédka Manson a stala sa vážnou adeptkou na pozíciu New Flag. Mladá Švédka je len 67 bodov za Ivanou, druhou športovkyňou, ktorá môže ohroziť v tejto pozícii Ivanu je naša Zuzana, ktorá na Ivanu stráca iba 103 bodov. No ale najväčšiu obavu musíme mať z naturalizovanej Turkyne Franciscy Tous, ktorá s bodovým ziskom 1925 bodov vôbec nemá istotu kvalifikácie cez OR. ale zároveň má vo WR o 147 bodov viac ako Ivana. 
A to ešte tieto kalkulácie môže riadne zamiešať kvalifikácia štafiet. Musíme dúfať, že cez priamu kvalifikáciu štafiet sa neprebojujú štafety Maďarska, Japonska alebo Južnej Afriky. V takomto prípade by nám ostala šanca ozaj len cez pozíciu New Flag. 


Simulované štartové listiny:
MUŽI
ŽENY
KRAJINY


.jj