11.09.2021 Slovensko Multišport

Premiérové M-SR v aquabike - tituly pre Richarda Vargu a Emu Podohornú

Prvý pokus o zorganizovanie M-SR v aquabiku vlani z dôvodu pandemických opatrení nevyšiel, tento rok sa premiéra tohto šampionátu v slovenských podmienkych uskutočnila v rámci podujatia Pressburg triatlon a aquabike 2021 v bratislavských Rusovciach.

Medzi favoritov v mužskej kategórii jednoznačne patril Richard Varga, ktorému mali na chrát "dýchať" vynikajúci cyklisti Ondrej Kubo, či veterán Karol Džalaj. V samotných pretekoch Richard Varga nenechal nič na náhodu a systémom štart - cieľ získal historicky premiérový titul  majstra Slovenska v disciplína aquabike. Na druhom mieste skončil prekvapivo junior Peter Rojtáš, ktorý vynikajúco vyplával (necelú pol minúty za Vargom) a veľmi dobre sa držal aj na 40 kilometrovej cyklistickej trati.  V dramatickom boji o 3. miesto (napriek bezhákovej cyklistike!) síce preťal cielovú pásku na treťom mieste Karol Džalaj z Dukly B. Bystrica o 5 desatín sekundy pred Onrejom Kubom z 3NT Bratislava a Tomášom Tolkunovom z Triaxu ale nakoľko v druhom depe sa Džalaj nevyzul z tretier a nezložil z hlavy cyklistickú prilbu (bežal v nej až do cieľa) bol dodatočne penalizovaný 20-sekundovým trestom a skončil v absolútnom poradí na 5. mieste, pričom sa (napriek penalizácii) stal majstrom Slovenska vo veteránskej kategórii mužov nad 40 rokov.

Medzi ženami išla systémom štart - cieľ Vargova klubová kolegyňa z bratislavského Triaxu - juniorka Ema Podhorná. Druhej v poradí Barbore Šuchovej z organizujúceho klubu STA Bratislava nadelila v cieli takmer päť minút, tretia prišla do cieľa najlepšia pretekárska v kategórii nad 40 rokov J. Beňačková.