17.10.2023 Štatistiky - Slovensko

Slovenské poháre 2023 - najúspešnejší jednotlivci a kluby

Uverejňujeme pódiové štatistiky Slovenských pohárov v roku 2023.

Najúspešnejších jednotlivcov a najúspešnejšie kluby v bilancii zisku medailí z M-SR poznáme už dlhšie. Pre pripomenutie:
MEDAILY M-SR 2023 - JEDNOTLIVCI
MEDAILY M-SR 2023 - JEDNOTLIVKYNE
MEDAILY M-SR 2023 - KLUBY

Celkových umiestnení za Slovenské poháre je síce až 182 (z toho 162 jednotlivcov a 20 klubov), stále je to len zhruba tretiny počtu udelených medailí z M-SR. Preto najúspešnejší jednotlivci v štatistikách celkových umiestnení zo Slovenských pohárov nedosahujú takú bilanciu ako z M-SR.

MUŽI
Až 76 mužov si rozdelilo 63 pódiových umiestnení za Slovenské poháre. A iba 12 z nich dosiahli viac jedno pódiové umiestnenie. Suverénnym rekordérom medzi mužmi je s piatimi pódiovými umiestneniami Branislav Fotul. Jeho pódiová bilancia je 2 (triatlon juniori, akvatlon juniori) - 2 (akvatlon absolut, duatlon juniori) - 1 (duatlon absolut).

ŽENY
Medzi ženami je vyhlásených 69 pódiových umiestnení, ktoré si rozdelilo 49 žien. Najúspešnejšími sú dve pretekárky - dorastenka Loriana Popovičová s bilanciou 3 (akvatlon absolut, duatlon juniorky, akvatlon juniorky) - 1 (triatlon juniorky) - 0. Rovnakú bilanciu má aj veteránka Alena Drahošová - 3 (dlhý triatlon absolut, duatlon veteránky dlhý triatlon Veteránky 2)  -  1 (triatlon AGž50-59) - 0

KLUBY
Z celkového počtu 182 pódiových umiestnení až 171 umiestnení získali kluby a 11 individuálnych umiestnení získali pretekári bez klubovej príslušnosti (individuálni členovia). Najviac pódiových ocenení ostane práve v Leviciach. ŠK Atóm Levice je najúspešnejším klubom s bilanciou 7-4-6.
 Creo Sport Košice 3 2 0 5

Pri kluboch je však zaujímavá aj redukovaná tabuľka klubov za prestížne celkové poradia klubov v jednotlivých Slovenských pohároch. Najprestížnejšie prvenstvo po rokoch nadvlády 3NT teamu Bratislava tento rok suverénne získal Realiz sport team Bratislava, práve pred obhajcom prvenstva. Realiz získal prvenstvo v triatlone akvatlone a v novozavedenej súťaži O pohár prezidenta. O štvrté prvenstvo prišiel v ostatnom duatlonovom kole, keď 3NT team nečakane vďaka duatlonu v Trenčianskych Tepliciach poskočil z 5. miesta až na vedúcu priečku. 3NT team teda neobhájil prvenstvo v triatlone, ale zvíťazil v duatlone a v zmiešaných štafetách. V dlhom triatlone prvenstvo dosiahol ŠKP Triax Bratislava a medzi žiakmi prekvapujúco suverénne Triatlon team Pezinok. Medzi žiakmi po celý čas vyhlasovania žiackych Slovenských pohárov dominoval levický ŠK Atóm. Tento rok nielenže nezvíťazil, ale skončil až na 9. mieste.
 Realiz sport team BA 3 3 - 6