17.06.2024 Aktuality

Športovci WT Development teamu sa kvalifikovali na olympijské hry v Paríži

Po skončení olympijského kvalifikačného cyklu môže Development Team World Triathlon nahlásiť úspešnú kvalifikáciu viacerých svojich členov.

Kvalifikovaní športovci

Jawad Abdelmoula (MAR) bol jednou z hviezd tímu. Bronzový medailista z WTCS Hamburg v roku 2022 získal viacero medailí z majstrovstiev sveta a v roku 2023 sa stal africkým šampiónom.

Ďalším členom tímu, ktorý sa stal pravidelným členom WTCS, je Diego Moya (CHI). Moya, jediný vracajúci sa olympionik v tíme, ktorý pretekal v Tokiu, dvakrát získal medaily z majstrovstiev sveta, na svojej ceste k olympijskej kvalifikácii - vo Vina del Mar v roku 2022 a vo Wollongongu tento rok -  vybudoval si povesť jedného z popredných plavcov na najvyššej úrovni.

Traja športovci z tímu tiež triumfovali v rôznych pretekoch New Flag. V tejto skupine bol Matthew Wright (BAR), ktorý v roku 2023 zvíťazil na majstrovstvách Ameriky v šprinte.

Pre viac informácií k danej téme poskytujeme link, na ktorom si môžete prečítať celý článok: Team World Triathlon athletes qualify for the Paris Olympic Games • World Triathlon

Pre Slovenský triatlon je zaujímavá časť  Looking ahead to Los Angeles, v ktorom sa spomína výkonnosť Zuzany Michaličkovej.

"Jednou z takýchto športovkýň bola aj Zuzana Michaličková (SVK), ktorá vstúpila do WTCS Cagliari ako jedna z piatich žien s reálnou šancou obsadiť posledné kvalifikačné miesto v olympijskom rebríčku žien. Michaličková nakoniec dosiahla osobné maximum WTCS 33. miesto v Cagliari, ale to jej nestačilo na posun v rebríčku. Vzhľadom na to, že zaznamenala aj sériu umiestnení v top 10 na úrovni Svetového pohára, bude sa na ňu v blízkej budúcnosti pozerať."