02.12.2022 Správy a články

TRIATLONISTA ROKA 2022 - výsledky

Víťazom 30. ročníka ankety o najlepšieho športovca STÚ sa už po 14. krát stal Richard Varga.

Sekretariát STÚ eviduje 49 vrátených anketových lístkov a ani dlhodobý suverén slovenského triatlonu nefiguroval na všetkých lístkoch. Získal najvyšší počet nominácií na 1. miesto - 27, celkove sa však objavil "iba" na 36 lístkoch. O jednu nomináciu navyše má na druhom mieste Peter Rojtáš. Celkove sa v nomináciách objavilo spolu až 22 mužov, pričom niektoré neminácie sú veľmi zaujímavé. Nomináciu na 1. miesto získalo až 6 pretekárov. Pri nominácicách na 1. miesto športovcov - Peter Rojtáš, Mário Košút, Miroslav Ozorák a Marwan Taha - je potrebné uviesť, že ani v jedinom prípade nešlo o nomináciu z ich klubu. Všetci traja pódiovo umiestnení sa na pódiu neumiestnili prvýkrát.

Richard Varga výborným 14. miestom na začiatku olympijskej kvalifikácie "Paris 2024" si na 3 mesiace zabezpečil nomináciu na OH do Paríža. V lete však z dôvodu zranenia dlhšiu dobu neštartoval a z virtuálnej štartovky vypadol. Richard sa zaskvel striebornou medailou z MS v strednom triatlone  organizácie Challenge family. Je jediným slovenským triatlonistom, ktorý je schopný pravidelne bodovať na vrcholných svetových podujatiach. Pre Richarda Vargu je to už 14. prvenstvo v našej ankete (14-0-0).

Na druhom mieste skončil klubový kolega Richarda Vargu Košičan Peter Rojtáš. Peter sa zaskvel predovšetkým suverénnym ziskom prvého titulu majstra Slovenska v triatlone. Okrem najdôležitejšieho domáceho titulu získal aj ďalšie tituly - v šprint triatlone, v superšprint triatlone, v akvatlone aj v akvabiku. Peter sa na pódiu umiestňuje druhý krát (0-1-1).

Na treťom mieste skončil Ondrej Kubo. Ondrej senzačne získal titul majstra sveta v dlhom duatlone. Navyše získal aj tri domáce tituly - ako člen štafety, v kros duatlone a v šprint duatlone. Pre Ondreja je to už piate umiestnenie na pódiovom umiestnení (0-3-2).