04.02.2022 Správy a články

Triatlonistkou roka 2021 Romana Gajdošová

Pre Romanu Gajdošovú je to už ôsme prvenstvo v rade.

Dnes v Dome športu v Múzeu SOŠV (Výstavná sieň Prof. V. Černušáka) sa uskutočnilo dekorovanie najúspešnejších 29. ročníka ankety o najúspešnejšieho športovca STÚ.

Za víťaznou Romanou Gajdošovou na druhom mieste skončila mladučká Margaréta Vráblová, ktorá v minulom roku dosiahla historické umiestnenia slovenského triatlonu. Za zmienku stojí predovšetkým neuveriteľné 5. miesto na juniorských MS. Získala suverénne najvyšší počet nominácií na prvé miesto, celkove jej však na Romanu chýbalo 19 bodov.
Na treťom mieste skončila Margaréta Bičanová, ktorá vlani získala najdôležitejší domáci titul a za zmienku stojí aj 19. miesto na SP v Karlových Varoch. Toto vynikajúce umiestnenie dosiahla napriek pádu v úvode cyklistiky, pričom do cieľa dobehla so zlomeným lakťom.
Iba s trojbodovou stratou na štvrtom mieste skončila Ivana Kuriačková, ktorá v minulom roku dosiahla historicky prvé víťazstvo slovenskej ženy v pretekoch EP. Ani tento úspech na najlepšiu trojicu však nestačil, pričom pravdepodobne rozhodol súboj na triatlonových M-SR v Žiline, kde bola úspešnejšia domáca Margaréta Bičanová.

Slávnostného dekorovania sa zúčastnila iba Margaréta Bičanová, pre ktorú to je druhé pódiové umiestnenie. Romana Gajdošová a Margaréta Vráblová sú v súčasnosti na sústredení v Španielsku (Romana s českou reprezentáciou, Margarétka dlhodobo s rodinou).
Obe neprítomné poslali svoj video pozdrav.

P'ÓDIUM 2021
1. Romana Gajdošová TTK Košice - 308 bodov
2. Margaréta Vráblová Trisport Nová Dubnica - 289
3. Margaréta Bičanová KPŠ Nereus Žilina - 156
KOMPLETNÁ TABUĽKA

Vyhláseniu najlepších (konkrétne jedinej) predchádzalo vyhlásenie aj za rok 2020, ktoré sme pred rokom z dôvodu pandémie vyhlásiť nemohli. Aj z poradia troch najlepších za rok 2020 bola prítomná jediná ocenená - Margaréta Bičanová. Chýbala Romana Gajdošová a bronzová Zuzana Michaličková (juniorská majsterka sveta zo zimného triatlonu 2020).