06.06.2022 Správy a články

Triatlonoví reprezentanti absolvovali webinár ADA SR

1140-ada-logo.jpg

„Dopingová kontrola“ bola témou online webinára, ktorý Slovenská triatlonová únia zorganizovala v stredu 1.6.2022.

Pre STÚ ho zabezpečila Antidopingová agentúra SR a účasť bola povinná pre všetkých pretekárov (Elite, U23, juniori), ktorí sa zúčastňujú reprezentačných výjazdov vrátane sústrední a zastupujú tak našu krajinu na rôznych reprezentačných akciách.

Cieľom školenia bolo, aby reprezentanti vedeli, aké sú ich práva a povinnosti voči možnej dopingovej kontrole, s ktorou sa môžu stretnúť pri reprezentovaní Slovenska. Absolvovanie tohto vzdelávania bolo podmienkou ďalšej možnosti reprezentácie.
Celkovo sa ho zúčastnilo 38 športovcov a trénerov.

Všetci účastníci dostanú od STÚ certifikát o absolvovaní školenia. Pre tých, ktorí sa školenia nemohli zúčastniť a mali by záujem o certifikát, môžu ho získať formou e-learningu na https://sada.triagonal.net/online/login/index.php. Potrebné je vytvoriť si konto, prejsť kurzom a na záver absolvovať test. Ak by sa to niekomu na prvýkrát nepodarilo, test môže opakovať. Po úspešnom absolvovaní testu si stiahnete certifikát, ktorý si následne môžete nahrať do svojho profilu športovca.
 
Informácie o dopingovej kontrole, zozname zakázaných látok ako aj napr. príručku pre športovca nájdete na https://www.antidoping.skhttps://www.antidoping.sk/data/files/1013_ada_prirucka_pre_sportovca_2021.pdf

Zoznam úspešných absolventov školenia "Dopingová kontrola":
Športovci: Romana Gajdošová, Ivana Kuriačková, Margaréta Bičanová, Peter Rojtáš, Richard Varga, Tomáš Tolkunov, Ema Podhorná, Matej Medveczky, Zuzana Michaličková, Margaréta Vráblová, Lýdia Drahovská, Peter Žáčik, Mário Košút, Kristína Lapinová, Matúš Kozlovský, Richard Janček,  Francesco Salazar Urvay, Gabriel Suchý, Diana Dunajská, Ema Beke, Stefania Salazar Urvayová, Agáta Pitoňáková, Bibiana Snováková, Andrej Ján Knapčok, Alex Trutz, Pavol Brejčák, Martin Cesnak, Milan Leskovský, Michal Michalica, Tomáš Grznár, Juraj Polák.
Tréneri a funkcionári: Michal Varga, Ján Roziak, Ondrej Kubo, Tomáš Jurkovič, Marek Vojník, Alena Sinay, Katarína Mikulová.

.jb