20.06.2021 Svet

Úspešné výsledky Slovákov na XTERRA Czech v Prachaticiach

Viacero slovenských triatlonistov sa predstavilo na víkendovom podujatí XTERRA CZECH (najstaršie podujatie ternénneho triatlonu v Európe a súčasť Európskeho a Svetového pohára 2021) v českých Prachaticiach.

Vo vekovej kategórii 25-29 ročných na tratiach v objeme 1,5 km - 33 km - 10, 5km skončil Boris Janata (Kompava H-Triatlon Team) na 2. mieste a Marcel Miko v kategórii 40-44 ročných na výbornom 3. mieste. Tesne za stupňami víťazov na 4.mieste skončil v kategórii 50-54 ročných Tomáš Kamrla a v kategórii 55-59 ročných Ján Štesko (Tri Tatry Triatlon Team). Ivan Došek (Tri 2 Fly) v kategórii 30-34 ročných obsadil 6. miesto a  Filip Haršáni (Triax Bratislava) bol v kategórii 20-24 ročných siedmy.
V ženskej kategórii 25-29 ročných skončila Dana Horínková na 2. mieste