11.05.2023 Správy a články

V Krakove na štarte aj slovenská štafeta!!!

SOŠV dostal dnes ponuku z ETU na využitie druhého miesta pre slovenský triatlon medzi mužmi!

Na 3. EH v Krakove bude štartovať 60 mužov a 60 žien. V redukovanom poradí žien máme bezpečne až 4 ženy. V mužskom poradí bol na postupovej priečke Richard Varga a Peter Rojtáš obsadil k 3. máju 60. priečku. Keďže až 4 pozície boli určené ako pozývacie miesta, istotu štartu Peter Rojtáš nemal. Šanca pre štart bola ale vysoko reálna. Zvlášť po tom, ako sme dostali informáciu z ETU, že ETU udelila jedinú "voľnú kartu" a tým pádom sme vedeli, že Peter je jediné miesto od istoty štartu.
Vzhľadom na fakt, že niektorá z krajín nepotvrdila vybojované kvalifikačné miesto, tak už dnes SOŠV dostalo ponuku z ETU na možnosť obsadenia druhého miesta pre mužský štart. Samozrejme STÚ záujem potvrdila a v Krakove budeme mať na štarte päticu slovenských triatlonistov (maximum bolo 6), a tým pádom postavíme aj štafetu!
Reprezentačnému koordinátorovi Michalovi Vargovi taktika jarných štartov našich pretekárov na kontinentálnych pohároch teda vyšla. Gratulujeme!!!

V Krakove by sa mali postaviť na štart títo pretekári:
27. 06. 2023 - utorok - preteky ŽIEN - Romana Gajdošová, Ivana Kuriačková, Zuzana Michaličková