09.06.2022 Správy a články

V nedeľu o akvatlonové medaily aj o nomináciu na MS

1163-plavanie50-cassoviatri-2021-07-10-210-kopia.jpg

V Košiciach sa bude v nedeľu bojovať o body do akvatlonového Slovenského pohára, o 12 medailových sád, ale aj o nomináciu na augustové MS v akvatlone.

Z akvatlonového pohľadu bude najbližší víkend veľmi zaujímavý. V sobotu sa v Bratislave uskutoční PRESSBURG AQUATLON, v nedeľu alvatlonové M-SR v rámci CASSOVIA AKVATLONU v Košiciach.


PRESSBURG AQUATHLON - POZVÁNKA
CASSOVIA AKVATLON - POZVÁNKA

Všetky tohoročné akvatlonové tituly budú udelené v Košiciach. Sedem titulov v mládežníckych a dospelých kategóriách a 5 titulov v žiackych kategóriách. Celkove sa v Košiciach plánuje udeliť 72 medailí (36 muži / 36 ženy). 
Toto množstvo medailí garantuje zmeny v tohoročných medailových štatistikách. Medailové štatistky roku 2022 pred M-SR v akvatlone:
KLUBY
JEDNOTLIVCI
JEDNOTLIVKYNE
ŽIACI 

Obaja vlaňajší majstri Slovenska sú prihlásení. Medzi ženami titul bude obhajovať dorastenka Margaréta Vráblová. Podľa doteraz prihlásených Margarétka nebude mať žiadny problém titul obhájiť. O dve zvyšné medaily zabojuje Ema Borščová, Agáta Pitoňáková a Martina Mesárošová.
Medzi mužmi je situácia otázna. Titul bude obhajovať Tomáš Tolkunov, ktorý je navyše povzbudený prvenstvom vo Veľkých Úľanoch. Jeho veľkým rivalom v boji o titul budú dvaja mladší pretekári. Vlani trochu prekvapujúco o titul prišiel Peter Rojtáš, ktorý sa bude snažiť odplatiť túto prehru. V prospech Petra hovorí prakticky domáce prostredie, napriek tomu, že už preteká za bratislavský ŠKP Triax. V situácii odplatiť minulotýždňovú prehru z Veľkých Úľan je ambiciózny junior Filip Lizák (M-SR v šprint triatlone). Štart týchto troch pretekárov garantuje mimoriadne napínavý súboj o tohoročný titul majstra Slovenska v akvatlone. 

Minuloroční medailisti:
MUŽI Meno a priezvisko Klub ŽENY Meno a priezvisko Klub
1. Tomáš Tolkunov ŠKP Triax Bratislava 1. Margaréta Vráblová Trisport Nová Dubnica
2. Peter Rojtáš TTK Košice 2. Ema Podhorná ŠKP Triax Bratislava
3. Peter Žáčik SMTA Nitra 3. Lýdia Drahovská 3NT team Bratislava


Okrem medailí a bodov sa v Košiciach bude rozhodovať aj o nominácii na augustové MS, ktoré sa uskutočnia v Šamoríne. .jj