13.09.2021 Správy a články

V Spišskej najúspešnejším klubom Trian ŠK UMB, v Bratislave suverénny Triax Bratislava

613-2021-09-11-2054.JPG

Trian UMB bol na duatlonových M-SR úspešnejší od TTK Košice len o jedno striebro, naopak bratislavský Triax na M-SR v štafetách a akvabiku exceloval.

Počas druhého septembrového víkendu sa v Spišskej Novej Vsi uskutočnili M-SR v duatlone a v Bratislave sa uskutočnili M-SR štafiet a v akvabiku. 

Najdôležitejší multišportový šampionát v Spišskej Novej Vsi najúspešnejšie zvládol banskobystrický klub - Trian ŠK UMB. Premiérové zlaté získali obaja noví majstri Slovenska - Michal Mojžiš, aj Lucia Hájniková. 
Top 4 najúspešnejšie kluby v Spišskej Novej Vsi:
Poradie Klub 1. 2. 3. SPOLU
1.  Trian ŠK UMB B. Bystrica 2 1 0 3
2. TTK Košice 2 0 0 2
3.  TK Dvory nad Žitavou 1 0 0 1
3. KBL ŠKP Martin 1 0 0 1

KOMPLETNÁ TABUĽKA


V Bratislave sa uskutočnili až dva šampionáty. Po titule majstra Slovenska v triatlone sa v Bratislave udelil druhý najprestížnejší titul - titul v mix štafetách. Hlavne vďaka Richardovi Vargovi ho získal Triax Bratislava. Richard Varga vlastní teda oba majprestížnejšie tituly roka 2021. Na druhom mieste skončil 3NTBA (ale nie štafeta s Kubom a Drahovskou!!!) a bronz získal obhajca titulu STA Bratislava, aj keď štafeta dojazdila na 4. mieste. Naše pravidlá nepripúšťajú dve štafety jedného klubu na pódiu, preto bronz nejde do 3NTBA, ale do STABA. Za zmienku stojí aj druhý udelený titul v tejto súťaži, v kategórii 35+ získala titul štafeta 3NT Bratislava, ktorá v doterajšej histórii týchto šampionátov nepozná prehru. 
V premiérovom šampionáte v akvabiku oba tituly putovali do Triaxu, vďaka Richardovi Vargovi a Emy Podhornej. 
Top 3 najúspešnejšie kluby v Bratislave:
Poradie Klub 1. 2. 3. SPOLU
1. Triax Bratislava 5 0 1 6
2. 3NT team Bratislava 1 1 3 5
3.  Realiz sport team BA 1 1 0 2

KOMPLETNÁ TABUĽKA


Titulná fotografia: Lucia Hájniková, TTKKE


.jj